YENİMAHALLE’NİN ALT YAPI ATAĞI HIZLA DEVAM EDİYOR

Yıl boyunca altyapı çalışmalarında hız kesmeyen Yenimahalle Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında hizmete devam ediyor.

 

 

Havaların ısınması ile birlikte altyapı çalışmalarına yoğunluk veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bordür, asfalt serim, yol açma, tretuvar, kaldırım ve yol açma çalışmalarını ilçenin tümüne yayarak sürdürüyor.

 

 

Alt yapı çalışması tüm ilçeye yayıldı

 

 

İlçe sakinlerinin temiz ve güvenli yollarda seyahat etmelerini hedefleyerek Yenimahalle genelinde alt yapı seferberliği ilan eden ekipler; Batıkent İnönü Mahallesi ve Aşağı Yahyalar Mahallesi’nde yol açım çalışmalarını sürdürürken, Mehmet Akif Ersoy ve Kuzey Yıldızı mahallelerinde de bordür çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

2019 yılında 35 bin metrekare tretuvar yapımı, 150 bin metrekare yol açımı, 64 bin metre bordür üretimi gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılı için 60 bin metre bordür üretimi, 200 bin metrekare yol açımı, 400 bin metrekare alan düzenleme, hedefine ulaşmak amacıyla 7 gün 24 saat çalışıyor.

 

 

“Vatandaşın rahatı için gece gündüz çalışıyoruz”

 

 

Yenimahalle’de alt yapı çalışmalarının yıl boyunca devam ettiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ekiplerimiz alt yapı çalışmalarını ilçenin tümüne yaymış durumda. Yenimahalle alt yapı konusunda yaptığı özenli çalışmalarla örnek bir belediyedir. Yenimahalle’nin merkez bölgelerin en uzak köyüne kadar her noktasında vatandaşımız temiz sokaklarda yürüsün, çamur sorunu yaşamasın düşüncesiyle gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu