Başkan Ateş: TMO, alımları hızlandırmak üzere personel takviyesinde bulundu

Ankara‘da Beypazarı Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş, TMO’nun silolarında ve harmanlarında incelemede bulundu ve burada aracıyla sırada bekleyen vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

 

Başkan Ateş, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Beypazarı TMO’nun belirli bir kapasitesi var. Bu gün bende buğday getirdim. Günlük 600-700 ton alım yapabiliyor. Çalışan sayısı az olduğundan zaman alımlarda aksamalar oluyordu. Şimdi personel takviyesi yapıldı. Alımlar hayli hızlandı. Alımlar daha da hızlanacak. Biz burada çiftçilerimize de şunu aktaralım. TMO’ya buğday getirirken, damperli araçlarla getirirlerse çok iyi olur. O zaman boşaltmada çabuk oluyor. Çiftçimiz, bütün ürününü TMO’ye verecek. Personel takviyesi bir anlamda çok çok iyi oldu. Randevu alan çiftçimizden sırası gelen, alınan numune değerleri sonrasında ve kantardan geçerek, harman, yada silolara gönderiliyor.”

 

Ayrıca Başkan Ateş, TMO’nun mevcut buğday stok alanlarının dolması karşısında, kiralanan alanlarda Greyderin arazi düzenlemesinde bulunduğunu ve alınan buğdayları bu alanlara döküleceğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu