Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yılı sebebiyle Kıbrıs gazileri Beypazarı’nda bir araya geldi

Kıbrıs Türkü’nü özgürlüğe ve güvenliğe kavuşturan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 49’uncu yıl dönümünde, savaş gazileri, Beypazarı’nda Muharip Gaziler Derneğinde bir araya geldi.

 

Beypazarı Muharip Gaziler Derneği başkanı Ali Yalçınkaya, Kıbrıs Barış Haraketlinin 49. Yılı dolayısıyla Gaziler derneğinde bir araya geldiklerini söyledi.

 

Beypazarı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“20 Temmuz 1974 ‘de Kıbrıs barış harekâtını katıldım. Sabah saat 06.00 da beşparmak dağlarına çıktık. Beşparmak dağlarından Lapsa-Karava’ya, Lapsa-Karava’yı aldıktan sonra, 2. harekatta Ercan Havaalanı’nı almamızın ardından da diğer birçok yeri aldık ve Larnaka’ya kadar savaşarak gittik. Aradan 49 yıl geçmiş, Allah bize gazilik nasip etti.Kıbrıs’ın ‘Barış ve Özgürlük Bayramını’ tebrik ediyorum. Yaşayan Kıbrıs gazilerimize sağlıklı yaşamlar, ölenlerde Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Geçen sene Kasım ayı içinde Kıbrıs’ın kuruluşunun 39. Kutlama yıl dönümüne katıldıklarına değinen Beypazarı Muharip geziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, şunları kaydetti:

 

“Sayın Kuzey Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davetlisi olarak katıldık ve kutlamalarda yerimiz aldık. Sayın Cumhurbaşkanı bizleri 20 Gazi arkadaşımızla birlikte, Cumhurbaşkanlığında konuk etti. Bizde, 49 yıl sonra oralarda Savaştığımız alanları gördük, yeri geldi ağladık, yeri geldi güldük. Bu anlamda da Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a, gazilerimiz adına de teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu