YENİMAHALLE’DE DEZENFEKTE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Korona virüs salgını ile mücadelede Mart ayından bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Yenimahalle Belediyesi, Başkent genelinde yaşanan vaka artışları ile birlikte dezenfekte işlemlerine hız verdi.

 

 

İlçe genelinde vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendirerek dezenfekte ve ilaçlama çalışmasını sürdüren Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, virüsün bulaşma riskinin ve temasın yoğun olduğu bölgelerde düzenli olarak temizlik çalışması yapıyor.

 

 

16 bin 732 noktada dezenfekte işlemi

 

Yenimahalle’nin tümünde 3 ayrı ekiple teyakkuza geçen belediye ekipleri, eğitim kurumları, taksi durakları, sağlık ocakları, camiler, PTT noktaları, kargo şubeleri, polis karakolları, bankamatik noktaları gibi vatandaşların sıklıkla kullandığı ve temasın yoğun olduğu bölgelerin yanında ilçe sakinlerinin ilettiği talepler doğrultusunda günlük 100’ün üzerinde virüs tespiti yapılan binaya dezenfekte ve ilaçlama işlemi gerçekleştiriyor.

 

 

Halk sağlığını öncelik olarak gören Yenimahalle Belediyesi ekipleri, ulv cihazları ve dezenfektan kullanarak korona virüs salgını ile mücadele etmek amacıyla mart ayından bu yana ilçede 16 bin 732 noktada dezenfekte işlemi yürüttü.

 

 

 

“Virüsten kurtulmanın yolu önlem almaktan geçiyor”

 

Türkiye’de vakaların görülmeye başladığı tarihten itibaren ilçede belediye ekiplerinin yoğun mesai harcadığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak korona virüs vakalarının görülmeye başladığı Mart ayından itibaren bütün ekiplerimizle birlikte teyakkuzdayız. Ekiplerimiz vatandaşın ulaştırdığı taleplere anında dönüş yapıyor. Bu süreçte vatandaşlarımızın korona virüsüne karşı uygulanan tedbir ve önlemlere uyması gerekiyor. Gerekmedikçe kalabalık ortamlarda bulunmamalı, yetkililerin belirttiği temizlik, mesafe kuralları ve maske kullanımına önem vermeliyiz. Ülke olarak bu beladan kurtulmanın yolu hep birlikte mücadele etmekten ve önlemimizi alarak yaşamaktan geçiyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu