YENİMAHALLE PAZARLARINA HAFTA SONU DÜZENLEMESİ

Korona virüs tedbirleri çerçevesinde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla Yenimahalle genelinde Cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarlarında yeni bir düzenleme yapıldı.Pazar esnafının da vatandaşların da mağduriyet yaşamaması için Yenimahalle Belediyesi’nin yaptığı düzenlemeye göre hafta sonu açılan semt pazarları Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri kurulacak.

 

İlçede belediye imkânlarının Korona virüs tedbirleri kapsamında sonuna kadar kullanıldığını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Kapalı Pazar Yerine giderek esnafı ziyaret etti. Pazar esnafına bereketli olsun diyen Yaşar, alışveriş yapan vatandaşlarla da ayak üstü sohbet ederek moral verdi.

 

 

Bugünler de geçecek

Salgın sebebiyle yaşanan sıkıntılı sürecin en kısa zamanda en az zararla atlatılabilmesi için dayanışmaya ihtiyacımız var diye konuşan Başkan Fethi Yaşar “Bugünler de geçecek. Türk milleti çok daha büyük zorluklara göğüs germesini bildi. Burada hepimize düşen en büyük görev hem yaşam alanlarımızın temizliğine hem de vücut temizliğimize maksimum önem vermek. Devlet yetkilileri tedbirler alıyor. Bizler de yerel yönetimler olarak ne gerekiyorsa fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sizlerden gelen talep ve şikayetlere de anında dahil olmaya çalışıyoruz. Ama bu birlikte aşılabilecek bir süreç. Tüm yurttaşlarımızı tedbirlere uymaya, mümkün oldukça sokağa çıkmamaya ve işe gitmek zorunda olan hemşerilerimizi de sosyal mesafe kurallarına uymaya davet ediyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu