YENİMAHALLE EVİ AÇILIŞA GÜN SAYIYOR

Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçeye kültür mirası bırakmak ve Yenimahalle kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla restorasyonu yapılan Yenimahalle Evi açılışa gün sayıyor.

 

 

Yenimahallelilere bir kültür mirası bırakmak, eski Yenimahalle’yi gelecek kuşaklara aktarmak için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, restorasyon çalışmalarında sona gelinen Yenimahalle Evini yakın zamanda ilçe sakinlerinin ziyaretine açacak.

 

 

Geçmişin izlerine Yenimahalle Evi’nden bakılacak

 

Yenimahalle kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla restorasyon çalışmalarının aralıksız sürdüğü 150 metrekare alana sahip 3 katlı klasik Yenimahalle Evi’nde, 40 – 50 yıldır Yenimahalle’de yaşamış mahalle sakinlerinin bağışladığı eski dönem eşyalar ve fotoğraflar sergilenecek.

 

 

Ayrıca ilçe sakinlerinin eski Yenimahalle’nin izlerini taşıyan eşyaları görme ve tanıma fırsatı bulacağı Yenimahalle Evi’nin bodrum katında ise mahalle sakinlerinin sohbet ederek hoşça vakit geçireceği Yenimahalleliler Lokali konumlandırılacak.

 

 

 

 

“Yenimahalle kültürü dostluğa ve arkadaşlığa dayanır”

 

57 yıldır Yenimahalle’de yaşadığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “11 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüttüğüm Yenimahalle’yi yaşayarak öğrenmiş bir insanım. En güzel yıllarım, arkadaşlıklarım, dostluklarım Yenimahalle’de geçti. Yenimahalle kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara, çocuklarımıza aktarılması amacıyla Yenimahalle Evini ilçeye kazandırıyoruz. Vatandaşlarımız bu ev sayesinde eski Yenimahalle’yi torunlarına ve çocuklarına tanıtacak. Amacımız Yenimahalle’nin hemşericilik, arkadaşlık ve dostluk temeline dayanan kültür mirasını yeni nesile tanıtmaktır. Restorasyon çalışmalarında son aşamaya geldiğimiz Yenimahalle Evini yakın zamanda ilçe sakinlerinin ziyaretine açacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu