YENİMAHALLE BELEDİYESİ VAR GÜCÜYLE MESAİ YAPIYOR

Yenimahalle Belediyesi, korona virüs salgını sebebiyle Yenimahalle’de riski minimize edebilmek için gecesini gündüzüne katıyor. İlçede gerek esnafın gerek vatandaşların mağduriyetlerini giderebilmek için ilk günden beri tüm imkanlarını seferber eden Yenimahalle Belediyesi hem ülke genelinde alınan tedbir kararlarının ilçe genelinde de uygulanmasını takip ederken maddi manevi destekleriyle ilçe sakinlerinin yanında oluyor.

 

Dört dörtlük mücadele

 

Türkiye genelinde pandemi ilan edildiği günden beri tüm birimleriyle aralıksız tedbir ve destek sürecine katkı sunan Yenimahalle Belediyesi her gün bin 500 aileye 4 çeşit yemek götürmeye devam ederken 16 bin kişiye de temizlik malzemesi, maske ve dezenfektan yardımı sağladı.

 

Şu ana kadar tüm ayni yardımlara 699 bin 780 TL harcama yapan belediye kendisine ait 38 taşınmazın kira alacağını da erteledi. Hayırseverlerden gelen yardımlarla ilk etapta ilçe genelinde belirlenen 100 adet bakkalın veresiye defterleri de zabıta ekipleri eşliğinde kapatılmaya başlandı.Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın eczanelerden alması gereken ilaçları, oluşturulan ekipler ile evlerine teslim edilirken, 202 ailenin de talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda alışverişleri yapılarak evlerine teslim edildi.

 

 

Köşe bucak dezenfekte

 

Öte yandan; Belediyeye covid-19 salgını ile ilgili olarak gelen 3 bin 938 talep belediye kaynakları kullanılarak çözüme ulaştırıldı. İlçe genelinde bölgede bulunan sağlık merkezleri başta olmak üzere vatandaşların aktif olarak kullanmak zorunda olduğu eczane, muhtarlık, tüm resmi kurumlar başta olmak üzere bin 986 noktasında dezenfeksiyon işlemi yapan belediye ekipleri, dezenfekte çalışmalarına her gün rutin olarak devam ediyor.

 

Halkın bilinçlenmesi amacıyla muhtarlıklar ve semt koordinatörlükleri ile işbirliği içerisinde tüm bölgeye on bin adet “14 kural” bilgilendirme afişleri asan Yenimahalle Belediyesi, Zabıta ekipleri aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda alınan kararlara istinaden eğlence yerleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri denetimleri düzenli olarak yapmaya devam ediyor.

 

 

Eğitimler sosyal medya üzerinden

 

Bu süreçte sergi, konser, tiyatro gibi kültür sanat programlarının tamamını iptal eden Yenimahalle Belediyesi önem arz eden eğitime destek kursları dersleri, yenimek eğitimleri ve spor eğitimlerine ise sosyal medya üzerinden devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu