YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI’NDAN YAZILI AÇIKLAMA

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İdlib’de 33 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin, “Bu dakikadan sonra hiçbirimizin kendimizi düşünme hakkı yoktur, ülkemiz adına, geleceğimiz adına en doğru kararı vermemiz gerekiyor. Bunun da birinci yolu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) olağanüstü toplanmasıdır” dedi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısı neticesinde 33 askerin şehit edilmesi üzerine yazılı açıklama yaptı. Başkan Yaşar, kutsal Regaip Kandili gecesinde rejim güçleri tarafından yapılan saldırıda şehit olan askerlere rahmet ailelerine başsağlığı diledi. Başkan Yaşar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 

“Dualar ederek yüreğimiz ağzımızda ve bölgeden gelen acı haberlerle kara bir gece geçirdik. Allah milletimize böyle bir geceyi bir daha yaşatmasın. Türk ulusu acı günde de bir ve birlikte olmayı başarabilen bir millettir. Sözün bittiği yerdeyiz ancak vakur duruşumuzu bozmadan, acımızı içimizde yaşayarak bu günleri hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum. Bu kıskaçtan kurtulmanın yolu iktidarı, muhalefeti ortak aklı kullanmak, birlik ve beraberlik içinde olmak ve ferasetli hareket etmekten geçer. Hepimizin ihtiras ve kinlerini bir kenara bırakarak ortak aklı harekete geçirmemiz gerekiyor. Bu dakikadan sonra hiçbirimizin kendimizi düşünme hakkı yoktur, ülkemiz adına, geleceğimiz adına en doğru kararı vermemiz gerekiyor. Bunun da birinci yolu TBMM olağanüstü toplanmasıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu