VATANDAŞ ÜCRETSİZ FAYDALANACAK
Haber
21 Nisan 2021 - Çarşamba 13:23 Bu haber 502 kez okundu
 
VATANDAŞ ÜCRETSİZ FAYDALANACAK
İLÇELER Haberi
VATANDAŞ ÜCRETSİZ FAYDALANACAK

Keçiören Belediyesi tarafından Ovacık Mahallesi’ne inşa edilen akıllı seranın etrafındaki 3 bin metrekarelik alana halka açık meyve bahçesi kuruldu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Modern ve akıllı seramızda sebze fidesi üretimine başladık. Aynı zamanda buradaki 3 dönümlük alanı halka açık meyve bahçesi yaptık. Seramızın etrafında çevre düzenlemesi de yaparak buraya bir yürüyüş yolu inşa ediyoruz. Vatandaşımız hem spor yapacak hem de taze meyveyi dalından alıp tüketme imkânı bulacak.” dedi.

 

 

Keçiören Belediyesi tarafından ilçenin bitki ihtiyacını karşılamak için Ovacık Mahallesi’ne kurulan 2 bin 880 metrekare büyüklüğündeki seranın etrafında bulunan 3 bin metrekarelik alan halka açık meyve bahçesi olarak hizmet verecek. Belediye ekipleri tarafından elma, armut, kayısı, şeftali, kiraz ve vişne türünden meyve fidanlarının dikildiği bahçede yetişen ürünlerden vatandaş ücretsiz olarak faydalanacak.

 

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiörenli vatandaşa doğal ürün sunmak için başlatılan tarımsal üretimlerin tüm Türkiye’ye örnek olacağını aktararak şu değerlendirmeyi yaptı:

 

 

“Pandemiyle birlikte gördük ki, tarımsal üretime bağlı olarak gıda ihtiyacı tüm dünyanın gündeminden hiç düşmüyor. Biz de elimizi taşın altına koyarak vatandaşımızı hem üretime teşvik ediyoruz hem de belediye olarak tarımsal üretime öncülük ediyoruz. Çiftçilerimize tohum, fide ve gübre desteği veriyoruz. Belediyemiz bünyesinde doğal bostan, üzüm bağı ve Bağlum’da 17 dönümlük alana meyve bahçesi kurduk. Seramızın yanında bulunan 3 dönümlük alanı da yine meyve bahçesi olarak değerlendirdik. Bu çalışmalarımız Türkiye’ye örnek olacak.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keçiören Belediyesi, akıllı sera, halka açık meyve bahçesi, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı