ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU’NDAN YOL MÜJDESİ

“Ekip sayıları artırıldı, en kısa sürede hizmette”

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramankazan-Ankara devlet karayolundaki genişletme çalışmalarını yerinde denetledi. Ankara-Kahramankazan yolunun en kısa sürede Kahramankazanlıların ve Ankaralıların hizmetine sunulacağını belirten Karaismailoğlu, “Şantiyelerdeki ekip sayıları artırıldı ve hızlı bir şekilde projeye ağırlık vermiş durumdayız” dedi.

 

 

 

Bakanı Karaismailoğlu, Kahramankazan-Ankara devlet karayolundaki genişletme çalışmalarının yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu’na incelemeleri sırasında, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Zeynep Yıldız ve Arife Polat Düzgün ile bakanlık bürokratları eşlik etti. Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler ilk olarak sabah erken saatlerde çalışmaların yürütüldüğü şantiyede çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Karaismailoğlu ve beraberindekiler daha sonra ise çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

 

“En önemlisi Kahramankazan”

 

Bakan Karaismailoğlu, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, bakanlıklarınca Ankara’ya yapılan yatırımlarla ilgili bölge milletvekilleriyle Kahramankazan’da buluştuklarını ifade ederek, projelerin hem takiplerini yapmak hem de yerinde incelemek üzere arazide olduklarını söyledi. Ankara’nın dört bir tarafında hummalı bir çalışma olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, bunlardan en önemlisinin ise Ankara-Kahramankazan arasındaki yol olduğunu kaydetti.

 

 

 

Hızlı çalışarak gecikmeleri kapatacağız

 

 

Ankara-Kahramankazan yolunda çeşitli nedenlerle gecikmeler olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, şöyle konuştu:
“Ama bugün itibarıyla şantiyedeki ekip sayılarımız artırıldı. Hummalı bir şekilde hızlı bir şekilde projeye ağırlık vermiş durumdayız. Takiplerini yapacağız. Bütün Ankara milletvekillerimizle birlikte işin üzerindeyiz. İnşallah en kısa sürede Kahramankazanlıların, Ankaralıların hizmetine sunmak için bütün gücümüzü Ankara projelerine vereceğiz. Ankara ile Kahramankazan arasında çeşitli seviyelerde kavşak imalatları başladı, diğer yol yapım imalatları da bunun peşinden devam edecek. Buradaki altyapı ve kamulaştırma sorunları nedeniyle biraz gecikmiş olabiliriz, ama inşallah önümüzdeki süreçte bu gecikmeyi daha hızlı çalışarak kapatmış olacağız. Kahramankazanlıların sıkıntılarını gidermiş olacağız.”

 

 

 

Sabırsızlıkla bekliyoruz

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, Kahramankazan’ın yalnızca Ankara’da değil, Türkiye genelinde önemli sanayi kümelenmelerine ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “İlçemizde 4 büyük ve küçük olmak üzere 4 bine yakın fabrika, tesis ve atölye bulunuyor. İlçemizin 55 bin nüfusa sahip olmasına karşın, 100 bine yakın insanımız günlük olarak bu yolu kullanıyor. Bu yolun tamamlanması sonrasında Kahramankazanımıza ve bölgeye büyük katkıları olacaktır. Uzun yıllardır sabırsızlıkla beklediğimiz bir yol. Bu yolla sanayi ve ticaret potansiyelimiz güçleneceği gibi seyahat konforumuzda yükselecektir” dedi.

 

 

Daha güvenli trafik akışı

 

Kahramankazan-Ankara arasındaki devlet karayolundaki genişletme çalışmalarının temeli 18 Ağustos 2017’de dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılmıştı. 28.4 kilometrelik bölümde gerçekleştirilecek genişletme çalışmaları kapsamında, 2 şerit olan bölünmüş yol 3 şeride çıkarılacak. Yol üzerinde köprülü kavşaklar da inşa edilecek. Bu genişletme sayesinde başkentin önemli sanayi kümelenmelerinin bulunduğu Saray Sanayi bölgesi, Türkiye’nin en büyük ikinci projesi HAB, TeknoHAB ve Ankara Lojistik Üssü’nün de bulunduğu bölgedeki trafik yoğunluğunun önüne geçilmiş olacak. Trafik yoğunluğunun azalacağı yolda daha güvenli bir trafik akışı sağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu