PURSAKLAR’DA İKİNCİ ONLİNE HALK MECLİSİ

Ertuğrul Çetin, Psikolog Beyzanur Yıldız ve Spor Koordinatörü Salih Yergin’in katılımlarıyla, Twitter, Facebook ve Youtube’dan canlı interaktif yayınla, Koronavirüs gündemini değerlendirerek, bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Pursaklar Belediye Başkan Ertuğrul Çetin, koronavirüse karşı bu güne kadar alınan tedbirler ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, ilçe genelinde yapılan dezenfekte çalışmaları, sosyal ve fiziki çalışmalar ve virüse karşı hayata geçirdikleri hizmetler hakkında bilgiler verdi. Başkan Çetin’in sosyal medya hesapları üzerinden ve belediyenin resmi Youtube hesabından yayınlanan ve binlerce kişiye ulaşan canlı yayın bir saat sürdü.

 

 

TEMİZLİK EN BÜYÜK TEDBİR

 

Koronavirüsle mücadelelerini 30 Ocak’ta başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ”Pursaklar Belediyesi olarak bu süreçte ilk gün itibariyle gerekli önlemleri aldık ve hemen uygulamalarımızı hayata geçirdik. Sahadaki ekiplerimiz, dezenfekte çalışmalarına ilçemizdeki tüm noktalarda büyük bir özveriyle devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüzdeki personelimizle bu süreçte kesintisiz olarak halkımıza hizmet veriyoruz. Kamu Kurumları, pazar alanları, muhtarlıklar, toplu yaşam alanları, toplu ulaşım araçları başta olmak üzere hemşehrilerimizin elinin değdiği her yeri dezenfekte ediyoruz. Zabıta Müdürlüğümüzde, İçişleri Bakanlığımızın çıkardığı genelgeler neticesinde denetimlerini aralıksız ve eksiksiz olarak sürdürmektedir” dedi.

 

 

‘SOKAKTAKİ CANLARIMIZI YALNIZ BIRAKMIYORUZ’

 

SOKAK hayvanlarının beslenmesine de önem verdiklerini belirten Çetin, ”Sokak hayvanlarımız için ilçemizde belli noktalara mama ve su kapları koyuyoruz. Son üç ayda ‘bir buçuk ton’ mama, arazilere ve hayvan severlerin istediği alanlara bırakıyoruz. Bu zorlu günlerde sokaktaki canlarımızı yalnız bırakmıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu