MİNİK ELLER PASTA YAPTI

Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, gerçekleştirdiğietkinliklerle Oyun Odalarında çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken, yeteneklerini geliştirebilmelerine de yardımcı oluyor.

 

Çocukları hayata hazırlama ve meslekleri tanıtmak amacıyla Yeşilbayır Aile Merkezi Oyun Odası’nda düzenlenen etkinlikte minikler kendi pastalarını kendileri yaptı.Usta aşçıları aratmayan minikler, yapılan programda birbirinden lezzetli pastave kurabiye yaptı. Yaşları henüz 3, 4 ve 5 olan çocuklar, yumurta, şeker, su veyağ ile hazırlanan hamuru yoğurarak hamurlara şekiller verdi. Daha sonrahazırladıkları kek ve kurabiye hamurlarını fırına sürüp pişirdi. Ardından afiyetle yedi.

Kimi annesi için yaptı pastasını, kimisi de yemek için. Hem süslediler, hem meyveler ve renkli şekerle süslediler. Yapılan etkinlikleçocukların iç dünyalarındaki hayallerini kurabiye üzerinde göre fırsatıoluşturduklarını belirten Aile Merkezi öğretmenleri, “Tasarımı yaparkençocukları kimsenin yönlendirmesine kendisi istemediği sürece müsaade etmiyoruz.Amacımız bizler saçma da bulsak çocuklarımızın becerilerini kurabiyeninüzerinde fark ettirmek” ifadelerini kullandı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu