MAMAK BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ÖNLEM

Mamak Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında teknolojik çözüm çalışmaları da yürütüyor. Bu kapsamda ‘Mamak Belediyesi’ uygulaması ile e-belediye işlemleri, çözüm merkezine istek ve talep mümkün hale gelecek.

Mamak Belediyesi koronavirüs ile mücadelede kişisel teması en aza indirmek için çalışmalara devam ediyor. Sahada yapılan dezenfekte çalışmalarının yanı sıra teknolojik çözümlere de önem veren Mamak Belediyesi, vatandaşlara bir hizmeti kolay hale getirdi. Hizmet çalışmaları kapsamında, akıllı telefonlara ‘Mamak Belediyesi’ uygulamasını IOS ve Android üzerinden indirerek, e-belediye işlemleri, çözüm merkezine istek ve talepte bulunabilmek, belediye haberlerine ulaşabilmek ve daha birçok hizmetin alabilmek mümkün olacak. Belediyenin web sitesi üzerinden (https://www.mamak.bel.tr/) ise, online tahsilat vergi borcu ödeme, Mamak beyaz masa, belge doğrulama, kent bilgi sistemi haritası, gibi birçok seçenek yer alacak. Bunun yanı sıra yine belediyenin web sitesi üzerinden e-Devlet sistemine de girerek, birçok hizmete ulaşım kolay hale gelecek.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmaları geniş kapsamlı yürüttüklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Kişisel teması en aza indirgeyerek, vatandaşlarımızın  belediyeye gelmeden işlerini evlerinden halledebilecekleri dijital platformlarda da hizmet veriyoruz. Böylelikle mevcut salgından dolayı hem vatandaşımızın sağlığını korumuş oluyor hem de hızlı iletişim ile daha hızlı hizmet vermiş oluyoruz” dedi.

BİRÇOK HİZMET YER ALACAK

Mobil uygulama üzerinden alınabilinecek hizmetler; “Mamak Çözüm Merkezi, Yeni Başvuru, Başvuru Takip, Online İşlemler, Borç Sorgulama ve Ödeme, Rayiç Bedel Sorgulama, Bina Maliyet Sorgulama, Whatsapp Destek Hattı, Mamak İstihdam Merkezi Kayıt, Ne? Nerede?, EBYS Dilekçe Takip, Belge Doğrulama.”
Belediyenin web sitesi üzerinden alınabilinecek hizmetler de; “E-Belediye, Online Tahsilat Vergi Borcu Ödeme, Mamak Beyaz Masa, Belge Doğrulama, Kent Bilgi Sistemi Haritası, İmar Durum Haritası, İmar Ruhsat Hizmetleri, Yer Görme Randevu, Sahiplenmek için Tıklayın, Mamak İstihdam Merkezi Kayıt, İhaleler, Askı İlan Tutanakları, Metruk Yapı İlanları, Meclis Gündemleri, Duyurular.”
e-Devlet üzerinden ulaşılabilenecek  hizmetler ise, “Tahakkuk Bilgileri Sorgulama, Tahsilat Bilgileri Sorgulama, Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Arsa Rayiç Değeri Sorgulama.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu