MAMAK BELEDİYESİNDEN RAMAZAN DENETİMİ

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında vatandaşların hijyen içerisinde alışveriş yapmaları için fırın, pasta ve börek imalathaneleri ile satış yerlerine yönelik denetimlerini artırdı.
 

 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde vatandaşların hijyen şartları içerisinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda fırınlar ile tatlı, pasta ve börek imalathaneleri ve satış yerlerine yönelik denetim gerçekleştiren ekipler, işletmelerin yönetmeliklere uygun çalışıp çalışmadıkları, gıdaların hem üretim hem de satış noktasında uygun hijyenik koşullarda vatandaşlara ulaştırılması, gramaj ve etiket yönünden uygunlukları gibi hususları kontrol etti. 

 

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Mamak’ta bu ana kadar kurallara uymayan esnafımıza rastlamadık. Halkımızın sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra halkın ekonomisinin de takipçisiyiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu