KUDÜS İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 11:46 Bu haber 550 kez okundu
 
KUDÜS İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ
İLÇELER Haberi
KUDÜS İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Mamak Belediyesi, Şehitlik Bilim ve Sanat Merkezi’nde Şair/Yazar Fatih Buhara Benzek’i “Göklerin Şehri Kudüs” programında öğrencilerle bir araya getirdi.

 Benzek, programda öğrencilere Kudüs'ün Müslümanlar için önemi ile ilgili önemli mesajlar verdi. Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerine yazdığı şiirleri seslendiren Yazar Benzek, "Kudüs bizim için inancımızın, bilincimizin, dünyaya bakışımızın ve insanlığa bakışımızın da göstergesi olan önemli bir merkezdir” dedi. Programa Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci’de katıldı.Programın amacının toplumda Kudüs ile ilgili bir farkındalığın oluşmasını sağlamak olduğuna vurgu yapan Yazar Fatih Buhara Benzek,“Kudüs, sevgili Peygamber efendimizin Miraca yükseldiği yer. Bizler Kudüs’ü kendimiz, kendimizi de Kudüs sayıyoruz. Bununla ilgili Türkiye’de büyük çalışmalar yapıldı. Kudüs sadece orada yaşayan Filistinlileri değil, tüm Müslümanları ilgilendiriyor. Bu sebeple dünyadaki tüm Müslümanların ve insan haklarına inanan tüm insanların Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’e sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mamak Belediyesi, Fatih Buhara Benzek, “Göklerin Şehri Kudüs” programı, öğrenciler, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı