Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 13:07 Bu haber 414 kez okundu
 
"KONTROLLÜ NORMAL HAYATA GEÇİYORUZ
İLÇELER Haberi

Yaşanan zor günlerden sonra, hayatın yeniden normale dönüyor olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı "Bir süredir kapalı olan halk çarşımızı yeniden hizmete açtık. Dışkapı Yunus Emre Halk Çarşısı sadece Altındağlılar için değil, tüm Ankaralılar için önemli bir alışveriş merkezi… Yeniden açılması özlemle bekleniyordu. Çarşımız bugün kapılarını açtı. Tabii ki biz tedbirleri elden bırakmadık. Normal hayata geçiyor olmamız, kontrolü elden bırakmamız anlamına gelmiyor. Bu nedenle çarşımıza el dezenfekte cihazları yerleştirdik, ücretsiz maske dağıtımı yaptık. Ayrıca çarşıya girişlerde ateş ölçümü de yapıyoruz" dedi.

 


"HAYIRLI İŞLER, BOL KAZANÇLAR…"

 


Çarşı esnafının ve çarşıya gelecek olan müşterilerin de hijyen tedbirlerine mutlaka uymasını isteyen Başkan Balcı "Kontrolü elden bırakmamalıyız. Kişisel hijyen tedbirlerine mutlaka uyulmalı, hem çarşı esnafı, hem müşteriler hem de halkımızın sağlığı için özenli davranılmalı" ifadelerini kullandı.
Ramazan Bayramı öncesinde açılan çarşıya vatandaşların ilgisinin yoğun olmasını beklediğini de sözlerine ekleyen Başkan Balcı, tüm çarşı esnafına hayırlı işler ve bol kazançlar diledi.

Kaynak: Editör: Nihal BARIŞ
Etiketler: Altındağ Belediyesi, Dışkapı Yunus Emre Halk Çarşısı, Asım Balcı
Yorumlar
Haber Yazılımı