‘KEÇİÖREN’İN YILDIZLARI’ PROGRAMINA ŞAMPİYONLAR KONUK OLDU

BAŞKAN ALTINOK: GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDİYORUZ

 

Keçiören’in Yıldızları programında bu hafta Eski Milli Sporcu ve Taekwondo Milli Takım Antrenörü Üsküdar Kurt, Taekwondo A Milli Takım Sporcusu Ali Ertaş ile Minikler Taekwondo Türkiye Şampiyonu Egemen Tufan konuk edildi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Milli sporcularımızın tecrübelerini gelecek nesillere aktarmak, gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için her hafta sporun farklı branşlarını ele alıyoruz. İstiklal Marşımızın tüm dünyada yankılanmasını,  bayrağımızın gönderde dalgalanmasını sağlayan millilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Keçiören Belediyesi kurumsal sosyal medya hesaplarından yayınlanan Keçiören’in Yıldızları programı çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spora teşvik etmek için milli sporcuların başarı öykülerini gündeme getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak taekwondo branşının ele alındığı programda Eski Milli Sporcu-Taekwondo Milli Takım Antrenörü Üsküdar Kurt, Taekwondo A Milli Takım Sporcusu Ali Ertaş ve Minikler Taekwondo Türkiye Şampiyonu Egemen Tufan misafir edildi.

 

 

“ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU YAPIYORUZ”

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise ilçede sporun daha da geliştirilmesi için 2020 yılı içerisinde 50 milyon TL’lik yatırım yapılığını belirtirken, geçtiğimiz günlerde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan protokolle de çok amaçlı yeni bir spor merkezinin inşa edileceğini müjdeledi. Altınok, “Cumhurbaşkanımızın talimatları, Gençlik ve Spor Bakanımızın desteği ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızla işbirliği yaparak çeşitli protokoller imzaladık. Çok amaçlı spor tesisi, Bağlum Stadı’nın yenilenmesi, Ayvalı Gençlik Merkezi, halı saha ve diğer spor alanlarımızın yenilenmesi faaliyetleri kapsamında ilçemize toplam 50 milyon TL değerinde spor yatırımı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

ANTRENÖR KURT: KADINLAR İÇİN SAVUNMA SPORU OLABİLİR

 

Taekwondoya ilişkin bilgiler veren ve bu sporu özellikle kadınlar için savunma sporu olarak değerlendiren antrenör Kurt daha sonra taekwondonun kuşak renklerini ve taekwondo malzemelerini anlattı. Kurt, “Taekwondo elbisesi dobok; barışı, saflığı, temizliği, öğrenmeye hazır oluşu simgeliyor. Kişisel gelişim açısından bu spor gençlere olumlu katkılar sunuyor. Taekwondo, her yaş ve cinsiyetten bireyin spor ve egzersiz olarak yapabileceği bir spordur.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu