GÜDÜL KİRAZI TARIM KREDİ MAĞAZALARINDA SATILACAK

Türkiye’de kirazıyla ünlü olan Güdül’de üretilen kirazlar, artık Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Mağazaları’nda da satılacak.

 

 

İlçede yetişen yaş sebze ve meyve ürün alımları konusunda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile görüşme yaparak anlaşma sağladıklarını belirten Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, bu kapsamda ilk etapta 500 kilogramlık kirazı gönderdiklerini ifade etti. İlçedeki çiftçi ve üreticilerin ürünlerini hiçbir aracı olamadan belediye koordinatörlüğünde kooperatife satabileceklerini kaydeden Başkan Yalçın şunları söyledi:

 

 

ÜRETİCİLER ARACISIZ SATABİLECEK

 

 

“Güdül’de çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin satışı noktasında yerel ekonomiyi daha da güçlendirmek için böyle bir girişimde bulunduk. 500 kilogram kirazı gönderdik. İlk aşaması bu oldu. Ankara başta olmak üzere Tarım Kredi Kooperatifleri Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki satış noktalarına da gönderecek. Bundan sonra çiftçilerimiz ürettikleri sebze ve meyvelerini hiçbir aracı olamadan belediyemiz koordinatörlüğünde satabilme imkânına sahip olacak.

 

 

MARKALAŞMASI İÇİN ÇABALIYORUZ

 

Sezonda günlük 10 ton kiraz çıkıyor. Ankara hali ve iç pazarlara da kiraz gidiyor. Kadınlar kooperatifimiz var, onların ürettiği tarhana, bulgur, erişte gibi ürünleri de göndereceğiz. İlçemizde kiraz başta olmak üzere üzüm, dut, elma, domates, patlıcan, salatalık gibi birçok ürünün yetiştiriciliği yapılıyor. Güdüllü çiftçimizi organik ve doğal üretim için böylece teşvik ediyoruz. Güdül kirazı ünlü. Daha da markalaşması için çaba gösteriyoruz. Bu adım da Güdül için önemli bir aşama oldu. Türkiye’deki vatandaşlarımız Güdül kirazına bu noktalardan da ulaşabilecek.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu