EVDE KAL SPORSUZ KALMA

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süreliğine spor merkezleri ve yüzme havuzlarında hizmete ara veren Yenimahalle Belediyesi, sosyal medya ve internet ortamı üzerinden sporu ilçe sakinlerine ulaştırmaya devam ediyor.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan vatandaşları unutmayan Yenimahalle Belediyesi, iftardasağlıklı beslenme önerileri ve iftar sonrasında vücut egzersizi canlı yayınları ile Yenimahallelilere keyifli ve sağlıklı bir Ramazan ayı yaşatıyor.

 

Ramazan ayında evlerinden çıkamayan vatandaşların hareketsiz kalmaması ve spor yapması amacıyla kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi havuz ve spor tesisleri eğitmenlerininhazırladığı egzersiz videoları,#evdekalsporsuzkalma ve #evdekalyenimahallehashtagi ile Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü instagram hesabından yayınlanıyor.

 

Yaşar, “Evinde kalan vatandaşımızın yanındayız”

 

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara ruhsal ve bedensel olarak zinde kalmaları için destek verildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Korona virüsünün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu güne kadar, evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız için spor, sağlık, eğitim ve sanat gibi birçok alanda uzaktan eğitim videoları yayınlıyoruz. Belirli bir süre hizmete ara veren eğitim ve spor merkezlerinde bulunan hocalarımız, hazırladıkları bu videolar ve canlı yayınlarla sosyal medya üzerinden Yenimahallelilereegzersiz yapma ve eğitim alma fırsatı sunuyor. Ramazan ayında da vatandaşın zinde kalması ve spor yapması için sosyal medya üzerinden yayınlarımız devam edecek. Bu virüsü en az zararla atabilmek adına Yenimahalle’de hep birlikte mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu