ETİSEM KAYITLARI BAŞLIYOR

14 farklı merkezde Etimesgutulara ücretsiz meslek ve beceri eğitimi veren Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin (etiSEM)  kayıtları 9 – 16 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Eğitim öğretimin ise 21 Eylül’de başlaması planlanıyor. Ancak eğitim takvimi COVİD-19 pandemisi nedeniyle Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) belirleyeceği takvime göre netleşecek.
 

 

 

TELAFİ PROGMIYLA BAŞLIYOR
 

etiSEM birimleri 2019-2020 güz döneminde COVİD-19 nedeniyle salgını nedeniyle yüz yüze eğitim yapılamadan tamamlayamadığı için yeni eğitim öğretim yılına eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına da yönelik olarak hazırlanan “Telafi Eğitim Programı” ile başlayacak. http://etisem.etimesgut.bel.tr/ adresinden kayıt ve detaylı bilgiye ulaşılabilecek.

 

 

etiSEM 14 MERKEZE ULAŞTI

etiSEM kurslarını verileceği merkezler şunlar: etiSEM MERKEZ Binası, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri ve etiSEM Geleneksel El Sanatları Eğitim ve Uygulama Merkezi ile Devlet Bahçeli Eğitim, Spor ve Yaşam Merkezi’nde bulunan etiSEM Bağlıca Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Satuk Buğrahan Geleneksel Türk İslam Sanatları Eğitim ve Uygulama Merkezi, etiSEM Kaşmir Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, etiSEM Güzelkent Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, etiSEM Atabey Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, Turkuaz Kültür ve Spor Merkezi ile Atayurt Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi.

 

 

 

PROGRAMLAR GÜNCELLENDİ
 

Kursiyerlere, Meslek Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs Programı kapsamında hizmet sunulacak. MEB onaylı programlardan oluşan etiSEM Kurslarının 22 alan ve 285 kurs program içerikleri, günün şart ve ihtiyaçlarına göre güncelleştirildi.
 

 

 

45 BİN KİŞİYE MESLEK VE BECERİ EĞİTİM
 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bu eğitim öğretim yılında 14 Merkezde 22 alanda 285 faklı kurs programıyla meslek ve beceri eğitimi vermeyi planladıklarını söyledi. Yaşanan pandemi sürecinin her alanda olduğu gibi etiSEM derslerinde de aksamalara neden olduğunu hatırlatan Demirel, “etiSEM kayıt ve ders takvimini oluşturduk. 21 Eylül’de ders başı yapmayı planlıyoruz. Pandemi sürecine göre Milli Eğitim Bakanlığımızın alacağı tedbirler ve belirleyeceği takvime göre hareket edeceğiz.” dedi. Demirel, 2013’den bugüne yaklaşık 45 bin kişiye kaliteli ve nitelikli hayat boyu yaygın eğitim programıyla buluşturduklarını ifade etti. 

 

Kayıt tarihi: 9-16 Eylül

Ders Başı : 21 Eylül

Ders başı 21 Eylül planlanıyor ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirleyeceği takvime göre değişiklik yapılacak.

Demirel: “2013’den bugüne yaklaşık 45 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdik”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu