ETİMESGUT BELEDİYESİ AMPUTE FUTBOLDA ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONU OLDU
Haber
22 Mayıs 2022 - Pazar 22:10
 
ETİMESGUT BELEDİYESİ AMPUTE FUTBOLDA ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONU OLDU
İLÇELER Haberi
ETİMESGUT BELEDİYESİ AMPUTE FUTBOLDA ŞAMPİYONLAR  LİGİ ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında 15 yıldır aralıksız desteklediği engelli futbolunda kulüpler düzeyinde çok önemli bir başarı daha geldi. Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü, Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi'nde finalde Polonya ekibi Wisla Krakow'u 5-2 yenerek şampiyon oldu.

Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü, Henryk Reyman Stadında oynanan finalde ev sahibi ülkeden Wisla Krakow'u Kemal (2), Ömer (2) ve Şeyhmus'un golleriyle farklı mağlup ederek büyük bir başarıya ulaştı. 

 

 


Polonya'nın Krakow kentinde 8 takımın katılımı ile 19 Mayıs'tan bu yana devam eden Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi'nde Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü, B Grubu'nda Manchester City'yi 7-1, Ol Jouy Le MoutIer'i 7-0, Sporting AMP Football'u 10-1, yarı finalde de Flamencos Amputados'u 7-0 yenmişti. 

Final öncesinde TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Etimesgut Belediyespor Teknik Direktörü İsmail Temiz'i arayarak TFF Başkanı Servet Yardımcı ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem'in başarı dileklerini iletti.

 Kazanılan şampiyonluğu değerlendiren İsmail Erdem yaptığı açıklamada; "Ampute futbolda dünya markası olduğumuzu sadece Milli Takım seviyesinde değil kulüpler seviyesinde de göstermiş olduk. Milli Takımlar da peş peşe 2 Avrupa Şampiyonluğunun ardından Kulüplerimiz de son 2 şampiyonluğu göğüslemeyi bildi. Geçtiğimiz yıl Şahinbey Belediyespor'un gösterdiği başarıdan sonra şimdi Etimesgut Belediyesi de şampiyonluğa ulaştı. Emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutluyorum ve bu başarının 2022'de TFF'nin desteği ile ülkemizde yapılacak Dünya Şampiyonluğunun da habercisi olduğunu düşünüyorum" dedi.

 Türkiye Futbol Federasyonu olarak Ampute futbolun ülkemizde gelişimine büyük destek veren Etimusgut Belediyesi Başkanı Enver Demirel ve teknik heyet ile tüm futbolcuların Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu gönülden kutlarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı