CUMHURİYET KULESİ’NİN İHALESİ 10 NİSAN’DA

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Cumhuriyet Kulesi’nin ihalesi için beklenen tarihi açıkladı. Başkan Altınok, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını taçlandıracağımız vizyon projemiz olan Cumhuriyet Kulesi’nin ihalesini 10 Nisan’da yapacağız. Kulemizin açılışını da ülkemize ve başkentimize yakışır bir törenle 2021 yılında gerçekleştireceğiz” dedi.
Cumhuriyet Kulesi ihalesi için 36 yüklenici firma başvuru yaparken, başvuru dosyaları da Keçiören Belediyesi İhale Komisyonu’nda titizlikle incelenmeye başlandı. İhale komisyonunda 10 Nisan’a kadar incelenecek olan dosyalar nihayetlenince, yüklenici firma kamuoyuna duyurulacak.

2 MİLYON TL KİRA GELİRİ

Cumhuriyet Kulesi etrafında hafriyat çalışmalarını da sürdüren Keçiören Belediyesi, kulenin, tamamlanması halinde aylık 2 milyon TL kira geliri getirmesini hedefliyor. Kule tamamlandığında, bir cam fanus içerisinde uzay terası olacağını ve çocukları uzay yolculuğuna çıkaracaklarını belirten Başkan Altınok, “Yüksekliği 30 metre daha artırılacak olan Cumhuriyet Kulemiz tamamlandığında, bir cam fanus içerisinde 145 metre yükseklikte döner restoran, çocuklar için uzay terası, Ankara’ya hakim bir noktada nikâh kıymak isteyenler için nikâh salonu, seyir terası, sergi salonu, kafeterya, hediyelik eşya bölümü, cafeler, spor merkezi gibi birbirinden farklı alternatifler sunan mekanlarıyla Ankara`nın gözbebeği haline gelecek” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu