ÇANKAYA’DAN KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ

Mart ayının ilk sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 2 Mart’ta sanatseverlerle buluşacak. Ünlü sanatçı Ramize Erer’in ‘Çizgilerle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ karikatür sergisi 9 Mart’ta kadar Başkentlilerle buluşacak. Ramize Erer’le birlikte Çağdaş Sanatlar Merkezi Ankaralı kadın ressamların eserlerine de ev sahipliği yapacak. Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin 50’nci Yıl Geleneksel Karma Sergisi 3-9 Mart tarihleri arasında sanatseverleri konuk edecek. Çankaya Belediyesi, Türk mizahının büyük ismi Aziz Nesin’i bir tiyatro oyunu ile anacak. Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen, Mehmet Küçükgünaydın ve Cengiz Toraman’ın oynadığı Cengiz Toraman’ın yönettiği ‘Aziz Nesin Kabare’ oyunu 11 Mart saat 19.30’da Çankayalılarla Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşacak. Ücretsiz oyunun yer fişleri 4 Mart’tan itibaren Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

TİYATRO FESTİVALİ
 

14’üncü Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali’ne bu yıl da Çankaya Belediyesi ev sahipliği yapacak. Oyunlar sonrası yapılan sohbetler ve konuya ilişkin düzenlenen özel oturumlara dikkat çeken ve 20-30 Mart arası Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek festivalin ayrıntılarına www.ethostiyatrofestivali.org adresinden ulaşılabilecek.
 

 

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ise, Mart’ta ‘Aşk’ı konuk edecek. Dr. Öğretim Üyesi M. Oktar Güloğlu’nun ‘Aşkın Nörobiyolojisi’ adlı semineri 21 Mart saat 13.00’da meraklılarıyla buluşacak. Seminerde, aşk konusunda yapılmış nörobiyolojik araştırmalar başta olmak üzere halkın erişimine uzak bilimsel çalışmaları sade bir dille dinleyicilere aktarılacak. Beğenme ve flört gibi başlıkları bulunan seminerde mutlu bir ilişkinin bilimsel temelleri anlatılacak. Çankaya Belediyesi, Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin bu yıl 19’uncusunu düzenlediği Ulusal Gıda ve Tarım Kongresi’ne de ev sahipliği yapacak. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 26 Mart’ta düzenlenecek kongrede ulusal tarım politikaları masaya yatırılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu