750 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞACAK

Yenimahalle Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte park ve yeşil alanları yaza hazırlama çalışmalarına hız verdi. İlçe genelindeki tüm parklarda güller budanıyor, mevsimlik çiçekler yerini alıyor ve ağaçlandırma çalışması yapılıyor.

 

 

Yenimahalle’nin dört bir köşesinde hummalı bir çalışma başlatan ekipler, bu yaz da Yenimahalle’yi mis kokulu yaz bahçesine çevirecek. Toprakla buluşacak 750 bin çiçek, ilçeyi rengârenk bir görüntüye boyayacak.

 

 

Parklar elden geçiriliyor

 

 

Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yenimahalle’yi daha da güzelleştirmek için düğmeye bastı. Parklarda sulama, gübreleme, ağaç dikime, çim biçme ve gül budama faaliyetleri yürüten ekipler, havaların ısınmasıyla birlikte yaz çiçeklerinin dikimine de başladı. Her mevsim diktiği çiçeklerle ilçeye renk katan belediye ekipleri, bu yaz 750 bin mevsimlik çiçeği toprakla buluşturacak.Petunya, begonya, sardunya, Çin Karanfili, vinca, aslanağzı gibi farklı türlerdeki rengârenk çiçekler, parklar ve yeşil alanlardaki yerini almaya başladı. Ayrıca oyun alanları, spor alanları, kamelyalar ve bankların da bakım ve onarımları yapılıyor.

 

 

Vatandaşlarımız yaşadıkları ilçede nefes alıyor

 

 

İlkbahar ve yaz aylarında park ve bahçelerin Yenimahalle halkı tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği, huzur bulacağı alanları oluşturuyoruz ve bunların bakımlarını da aksatmadan yapıyoruz.Yenimahalleli hemşerilerim uzaklara gitmeden kendi yaşadıkları ilçede, mahallede spor yapabiliyor, dinlenebiliyor, vakit geçirebiliyor.  Ekiplerimiz, ilçemizdeki tüm park ve bahçelerin bakımlarını yapıyor, ağaçları ve fidanları buduyor, çim ekimi ve mevsimlik çiçek dikimi yapıyor. Hemşerilerimiz, bu yaz da yemyeşil, temiz parklarımızda huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecekler” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu