Trabzonspor Yöneticisi Yazıcı: Petkovic Geliyor

Trabzonspor Yönetici Yazıcı: Petkovic Geliyor

BHA SPOR SERVİSİ

Trabzonspor yöneticisi Birhan Emre Yazıcı, Petkovic’i transfer ettiklerini ve önemli transferlerin geleceğini söyledi.

Trabzonspor Yönetici Birhan Emre Yazıcı

Sosyal medyada yazılanların dikkate alınmaması gerektiğini belirten Yazıcı, “Petkovic geliyor. Sosyal medyada yazılan çizilenlere bakmayın, 3 transferimiz tamam. Trabzonspor’a güzel transferler gelecek, biraz sabırlı olun” dedi.

Bruno Petkovic, Trabzonspor’da

Şampiyonluk yarışındaki rakiplerin transfer politikasını değerlendiren Yazıcı, “Biz yarıştan çekilmiyoruz, Türkiye liginin gerçeklerine dönüş yapıyoruz. Bugün sosyal medyada diğer takımların transferinin gerçekçi olmadığını biliyoruz. Milli piyango biletinden çıkan parayı yemek gibi bir şey. Biz kendi iç dengemizi korumak ama bunu yaparken de Türkiye liginin gerçeklerini göz önüne alıyoruz. Trabzonspor yarışmacı bir takım ortaya koymak istiyor ama bunu yaparken 50 yılını ipotek altına almak istemiyor. Bunu taraftara net anlatabilmemiz lazım. Trabzonspor için bugün bunu yapmamız, Trabzonspor’un geleceğine ipotek koymak olur. Mantıklı, sürdürülebilir bir ekonomiye dönmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Birhan Emre Yazıcı, Trabzonspor büyük bir borç yükü altında olduğunu ve yönetim olarak büyük destekleri olduğunun altını çizerek, “Yönetimimiz döneminde hibe olarak toplanan 1 milyardan fazla para var ve bunda sayın başkanla yöneticilerin büyük desteği var. Trabzonspor’un gelirleri faizlerini ödemiyor. Trabzonspor’u ayakta tutan ciddi bir yapı var ama birçok şeyimiz ortada bankalar nezdinde. Birçok kulübün durumu da böyle. Önümüzde birkaç zor dönemeç vardı. Birçoğunu atlattık. Başkanımız Trabzonspor’un finansal tabloyu toparlamak için çalışıyor. Trabzonspor çok zor bir virajdan dönüyor. Her şampiyon takımın yaşadığı girdabın içine girdi. Biz de bu girdabın içinden çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

“Bizi Sörloth Mu Kurtaracaktı”

Trabzonspor taraftarının Sörloth’u ve Nwakaeme’yi yeniden takımlarında görme isteğine karşın Yazıcı, “Trabzonspor bir futbolcunun arkasından ağıt yakan bir kulüp değil. Bizi Sörloth mu kurtaracaktı? Bize candan gönülden adam lazım. Nwakaeme’ nin lütfen yaşına duruma bakın. Trabzonspor’un evrilmeye çalıştığı yeri görün. Nwakaeme ile nereye kadar gidilebilirdi? Tamam çok güzeldi ama başka şeylere bakalım artık” diye konuştu.

Sörloth ve Nwakaeme’de son durum

“O Gün Gözümden Yaş Geldi”

Yazıcı, Orsic’in yaşadığı ağır sakatlık hakkında, “Orsic’i hocamız çok istedi. Bize çok faydalı olacak bir oyuncuydu ama çok talihsiz bir olay yaşandı, sakatlandı. O gün gözümden yaş geldi. Bize maliyeti ağır oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu