7 Ayda 2 Milyon 27 Bin Çağrı Alındı

Başkent 153 Yenilendi: 7 Ayda 2 Milyon 27 Bin Çağrı Alındı

ANKARA – BHA

Kent yönetiminde ortak akıl ilkesiyle çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent 153 Çağrı Merkezi ile vatandaşların her an yanında olmaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin birimleriyle vatandaşlar arasında iletişim köprüsü görevi gören ve çözüm sağlayan Başkent 153 Çağrı Merkezi, yılın ilk yedi ayında 2 milyon 27 bin 238 çağrı aldı. Resmi kayda alınan 631 bin 133 başvuruya ise cevap verildi.

 

Memnuniyet Oranı Yüzde 97 Seviyesine Yükseldi

Vatandaşların Başkent 153 Çağrı Merkezi üzerinden istedikleri her an Büyükşehir Belediyesine ulaşabileceklerine dikkat çeken Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Koordinatör Yardımcısı Gamze Özbaş, “Başkent 153 Çağrı Merkezi’miz yeni dönemde yeni bir anlayışla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın artık telefonda sıra beklemediği, başvuruların çeşitli denetleme aşamalarından geçtiği bu yeni sistemde çağrı personelimizden memnuniyet oranı yüzde 97 seviyesine yükseldi. Herkesin apartmanlarında, sokaklarında, caddelerinde gördüğü eksiklikleri ya da taleplerini bizlere bildirmelerini, kent yönetiminde ortak akıl ve yönetişim ile yer almalarını rica ediyoruz. Çünkü biz sadece cevaplamak için değil anlamak ve çözüm üretmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Talep Ve Şikâyetlerin Kontrolü Sağlanıyor

Birim Denetim, Cevap Denetim ve Rapor Analiz ekipleri sayesinde vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetlerin çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığının kontrolünü sağlanıyor.

“Birim Denetim” ekipleri “Başkent 153” çalışanları ile her ay düzenli toplantılar yaparak aksayan konuları kısa sürede çözüme kavuştururken, “Cevap Denetim” ekibi de başvuruya verilen cevabın uygun olup olmadığının kontrolünü sağlıyor. Cevabın zamanında verilip verilmediğinden sorunun çözülüp çözülmediğine kadar inceleme yapan Cevap Denetim ekipleri vatandaşa hazır ve otomatik cevap yerine detaylı bilgi aktarıyor. En son aşamada şikâyet konusuna verilecek cevaba görüntü eklenerek doğrulaması sağlanıyor.

“Rapor Analiz” ekibi ise Ankara’nın hangi bölgesinde ne tarz sorunlar yaşandığını, bu sorunların ne kadar süredir devam ettiğini ve birimlerin bu sorunlara karşı hangi işlemleri yaptığını ya da yapamadığını aylık raporlarla tespit ediyor. Başkentlilerin memnuniyetini ölçmek için elektronik ortamda ya da telefonla anket çalışmaları düzenleyen Başkent 153, memnun kalınmayan başvuruları tekrar incelemeye alarak, hem ilgili birimleri uyarıyor hem de başvuru sürecini tekrar başlatıyor.

Başkent 153’e çağrı merkezinin yanı sıra “0312 153 00 00” numaralı Whatsapp ve “6284” SMS hattından, Başkent Mobil uygulaması ile sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu