Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 10:39 Bu haber 375 kez okundu
 
MAMAK BELEDİYESİ'NDEN KURBAN SATICILARINA MASKE DESTEĞİ
İLÇELER Haberi
MAMAK BELEDİYESİ'NDEN KURBAN SATICILARINA MASKE DESTEĞİ

Koronavirüs salgınında başlayan normalleşme sürecinde tedbiri elden bırakmayan Mamak Belediyesi, virüsle mücadele kapsamında gereken tüm önlemleri almaya devam ediyor.

 


Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Ortaköy Kurban Pazarındaki riski en aza indirmek için harekete geçen belediye ekipleri, kurbanlık satıcılarına ve pazaryerine gelen vatandaşlara maske dağıttı, çorba ikram etti. Ekipler ayrıca kurban pazarına giriş çıkışlarda satıcıların ve alıcıların ateşlerini ölçerek, araçları da dezenfekte ediyor.Kurban pazarlığımızı elimizle yapmayalım


Alışverişlerin sağlık açısından daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için herkesi daha hassas davranmaya davet eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Bu yıl kurban bayramımızı maalesef koronavirüs gölgesi altında geçireceğiz. Bayramımızı ağız tadıyla kutlamak için pandemi önlemlerine harfiyen uymamız gerekiyor. Mamak Belediyesi olarak maske ve sosyal mesafe kuralları başta olmak üzere gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Pazarlıklar esnasında tokalaşma adetini bu bayram sağlığımız için bir kenara bırakmalıyız. Pazarlıklarımızı ellerimizle değil dilimizle yapalım” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mamak, Kurban, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı