‘Her Şeyi Ben Bilirim’ Demiyoruz

İmamoğlu: ‘Her Şeyi Ben Bilirim’ Demiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Çatalca’da düzenlenen, çiftçilere ücretsiz verilecek yaklaşık 10 milyon kışlık sebze fidesi dağıtım töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın‘ın katılımıyla gerçekleşti.

Törende İstanbullu çiftçilere yönelik önemli açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Türkiye’nin ekonomik krizle mücadele ettiğini ve yerel yönetimin kriz sürecindeki rolünü vurgulayarak, çiftçilere destek olma konusunda büyük çaba sarf ettiklerini ifade etti.

İmamoğlu 'Her Şeyi Ben Bilirim' Demiyoruz

İmamoğlu, yerel yönetim olarak insanlara nasıl yardımcı olabileceklerini ve yoksulluğu nasıl azaltabileceklerini düşünerek çalıştıklarını dile getirdi. Bu bağlamda, çiftçilere yönelik yapılan destek ve dağıtım etkinliğinin amacının, İstanbulluların daha ucuz ve güvenli gıdalara ulaşmasını sağlamak olduğunu açıkladı.

”İstanbul’un Tarım Alanları 50 Bin Hektar Büyüdü”

İstanbul’da tarım yapılan alanların artışına dair verilere de vurgu yapan İmamoğlu, TÜİK verilerine göre göreve geldiği günden bu yana İstanbul’da tarım alanlarının tam 50 bin hektar büyüdüğünü belirtti.

Bu artışın, İstanbul’un tarımla uğraşmasının ne kadar değerli işler ortaya çıkarabileceğini kanıtladığını ifade etti. Aynı zamanda, İstanbulluların daha ucuz gıdalara erişiminin sağlanabileceği ve gıda güvenliği açısından önemli adımlar atılabileceği bir fırsat olduğunu dile getirdi.

İmamoğlu 'Her Şeyi Ben Bilirim' Demiyoruz

” ‘Her Şeyi Ben Bilirim’ Demiyoruz, Bilen İnsanlarla Çalışıyoruz”

İmamoğlu, gelecek seçimlerde de halkın desteğini alarak başarılı sonuçlar elde etmeyi hedeflediklerini belirtti. Ancak, “Her şeyi ben bilirim” şeklindeki bir yönetim anlayışı yerine, uzman kişilerle çalışarak halkın taleplerine cevap vermenin daha doğru olduğunu vurguladı.

Belediye yönetimlerinin, vatandaşların ihtiyaçlarını dinleyen, onları anlayan ve saygıyla karşılayan kürsüler olduğunu belirtti.

İmamoğlu, toplumun ve belirli kesimlerin temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının çekinmeden eksiklikleri dile getirebileceği platformlar oluşturmayı sürdüreceklerini ifade etti. Eleştirileri önemseyip, hataların düzeltilmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

Son olarak, İstanbul’daki seçimlerde başarılarının devam edeceğini ve gelecek seçimlerde de aynı kararlılıkla çalışacaklarını belirten İmamoğlu, vatandaşların desteği ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklandıklarını söyledi.

”Eksiğimiz, Hatalarımız Olabilir”

Kendisinden önce konuşan İstanbul Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sabri Özer’in, “Geçen yıl Halk Ekmek, bizim bölgemizde, yaklaşık 9 bin civarında buğday alımı yaptı. Biz bu yıl, buradaki Ziraat Odası arkadaşlarımla 10-15 bin alım yapılmasını beklerken, maalesef ki bu alım olmadı. Ve dolayısıyla borçlu olan çiftçilerimiz, bir an önce borçlarını ödemek için, 6-6,4 liraya buğdayını vermek zorunda kaldı. E tabii biz, ‘Üretin’ dedik, onlar ürettiler. Ancak zararına buğdaylarını tüccara vermek zorunda kaldılar” sözlerine da yanıt veren İmamoğlu, şunları söyledi:

“Sayın Başkan bir eksiklikten bahsetti. Bu hususta hem burada Silivri, Çatalca ilçe başkanlarımız da var. Onlar da eşlik etsinler. Genel Sekreter Yardımcımız yine burada. O da eşlik etsin ve Halk Ekmek’le hızlıca bir toplantı yapılsın. Eksiklik neredeymiş? Hızlıca bunu giderelim. Bu kürsüler, vatandaşın derdini dile getirme kürsüleri; vatandaşa hak bildirme kürsüleri değildir.

Onun için bizim eksiğimiz olacak, bazen unuttuklarımız olacak. Bunu çekinmeden, en güçlü şekilde toplumun ve belli kesimlerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çıkacak bu kürsüden dile getirecek. Biz de vatandaşa hizmet etmekle sorumlu olan yöneticiler olarak, onları saygıyla karşılayacağız. Ve onların ihtiyaçlarını giderme konusunda, elimizde hangi imkanlar var ise, onlara sunacağız. Bu iyi niyet temelli, bu ahlak temelli bu şeffaflığı, bu katılımcılığı biz yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaptıkça da -eksiğimiz olabilir, hatalarımız olabilir, bazı yanlışlar yapmış olabiliriz- o yanlışlarımızı da gidereceğiz. Halkımızı memnun etmeye devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu