Erdoğan, YAŞ Üyeleriyle Birlikte Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Erdoğan, YAŞ Üyeleriyle Birlikte Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YAŞ üyeleriyle birlikte Yüksek Askerî Şûra Toplantısı öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Erdoğan, YAŞ Üyeleriyle Birlikte Anıtkabiri Ziyaret Etti

Anıtkabir özel defterini imzalaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın konuşması şöyle:

”Aziz Atatürk,

Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak bugün birkez daha zatı alinizi ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, 2023 yılı şura toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Türkiye yakın çevresinde yaşanan çatışmalara ve gerilimlere rağmen bölgesinin cazibe merkezi olmayı sürdürüyor.

Milletimize söz verdiğimiz Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek, gelecek nesillere daha müreffeh, daha itibarlı ve huzuru bir ülke teslim etmek için her alanda yoğun bir çabanın içindeyiz.

Bu mücadelemizde en büyük güç ve güven kaynağımızı yüksek vazife şuru, caydırıcılığı, üstün kabiliyetleriyle milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’miz oluşturuyor.

Bugünkü şura toplantımızda alacağımız kararlarla inşallah ordumuzun gücüne güç katacağız.

Ruhun şad oldun.”

Erdoğan, YAŞ Üyeleriyle Birlikte Anıtkabiri Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek YAŞ toplantısına Şura üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan katılacak.

Erdoğan, YAŞ Üyeleriyle Birlikte Anıtkabiri Ziyaret Etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu