Aydın’da Kiralık Ev Bulamayan İl Başkanı Çadırda Yaşamak İstiyor

Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, “Aylardır Aydın’ın Efeler ilçesinde kiralık daire bulamadım. Gidip Atatürk Kent Meydanı’na çadır kurmayı düşünüyorum” dedi.

featured

Aydın’da Kiralık Ev Bulamayan İl Başkanı Çadırda Yaşamak İstiyor

AYDIN – BHA

Efeler Fatih Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirten SP Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, ev sahibinin evden çıkmasını istediği için 4 aydır kiralık ev bulamadığını ifade etti. Oturacak ev bulamadığı için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yaşadığı sorunu ileten Başkan Karahan, konunun takibi için Aydın Valiliği’nin görevlendirildiği cevabını aldığını söyledi.

“Bakalım Valilik Çadır Kurmam İçin Arazi Tahsis Edecek mi”

Geçen yıl bin lira oturduğu ev kirasının 2023 yılbaşı itibariyle üç bin liraya yükseltilmesine rağmen ev sahibinin çıkması için 4 aydır baskı uyguladığını dile getiren Karahan, “Bir kiracı olarak ev sahibim evi boşaltmamı istedi. Aylardır Aydın’ın Efeler İlçesinde kiralık daire bulamadım. Bulduklarım da emekli olduğum için evini kiraya vermek istemedi. Baktığım oturulabilecek 3+1 daire fiyatları ise, 15 bin liradan başlıyor ve 18 bin liraya kadar çıkıyor. Ben de çözüm olarak CİMER’e bir yazı yazdım. ‘Bütçeme uygun ev bulamıyorum. Bulduklarım emekli olduğum için kiraya vermiyor. En azından bir arsa gösterin de çadır kurup yaşayalım. Ya da bir konteyner ev verin’ dedim. Onlar da Aydın Valiliği’ne havale etmiş. Bakalım Valilik çadır kurmam için arazi tahsis edecek mi? Yoksa gidip Atatürk Kent Meydanı’na çadır kurmayı düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Aydın’da Kiralık Ev Bulamayan İl Başkanı Çadırda Yaşamak İstiyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu