Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki: “Yerinde Dönüşüm” projemiz bugün başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yerinde Dönüşüm” projesi kapsamında deprem bölgesinde hizmet verecek olan Yapım ve Dönüşüm Ofisleri 17 Temmuz’da açılacağını bildirdi.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yerinde Dönüşüm ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızı 22 yerde açtığımız Yapım ve Dönüşüm Ofislerimize bekliyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız Yerinde Dönüşüm projemize e-Devlet üzerinden başvurabilir ve ALO 181’den projemiz hakkında bilgi alabilirler.” ifadeleri kullandı.

 

Proje kapsamında 5 ilde kurulan 22 Yapım ve Dönüşüm Ofisleri ise 17 Temmuz Pazartesi günü açılacak. Hibe ve kredi desteğinden faydalanmak isteyen hak sahipleri yarından itibaren Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’ne müracaat edebilecek ve projeye başvurularını ise E-Devlet üzerinden yapabilecekler.

 

Yapım ve Dönüşüm Ofisleri nerede açılacak?

 

Yapım ve Dönüşüm Ofisleri, depremden etkilenen illerde 17 Temmuz’dan itibaren 22 bölgede hizmet verecek.

 

Depremden yoğun bir şekilde etkilenen illerde kurulacak bu ofisler; Kahramanmaraş’’ın Dulkadiroğlu, 12 Şubat, Elbistan, Pazarcık, Türkoğlu ve Afşin ilçelerinde, Malatya’nın Yeşilyurt, Akçadağ, Battalgazi ve Doğanşehir ilçelerinde, Adıyaman’’ın Merkez, Gölbaşı, Besni ve Kahta ilçelerinde, Hatay’ın Antakya, Defne, İskenderun, Kırıkhan, Samandağ ve Hassa ilçelerinde, Gaziantep’te ise İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu