Başkan Aktaş Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştu

Başkan Aktaş Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştu

BURSA/ Hasan ÖZDEMİR – BHA

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Bayezıt Salonu’ndaki buluşmaya Başkan Aktaş ile İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, rehber öğretmenler ile üniversite için tercih aşamasında olan öğrenciler katıldı.

Başkan Aktaş Üniversite adayı gençlerin heyecanına ortak olan ve onlarla tecrübelerini paylaştı.

Tüm öğrencilerin gönüllerindeki, hayallerindeki üniversitelere yerleşebilmelerini temenni eden Başkan Alinur Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl yaptığımız gibi YKS tercihleriyle alakalı stantlarımızda öğrencilerimize farklı noktalarda katkı vermeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki hayallerindeki, gerçekten iyi eğitim alabilecekleri üniversiteleri seçsinler. Yakın bir zamanda Burskoop marifetiyle yeni dönemde vereceğimiz bursları duyuracağız. Öğrencilerimizin onu da takip etmesini özellikle rica ediyoruz.  Bu sene sayıyı da, rakamı da artıracağız inşallah. Önümüzdeki yıl YKS hazırlık kurslarımız artarak, yeni yerlere de açılarak devam edecek. Sonuçların tüm öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Tam gençlerin sevdikleri, istedikleri, inandıkları bir tercihi yakalamasını dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu “İş, mesai ve çalışma, meslekler çok önemli. Meslekler değişiyor ama gençlerimizin heyecanı, gençlerimizin disiplini ve bu ülkeye yapmak istedikleri katkı değişmesin, bu anlamdaki heyecan değişmesin.  Bunca zaman öğrencilerimizin üzerinde emeği geçmiş öğretmenlerimize, anne ve babalarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Aktaş, daha sonra tercih masasına geçerek, danışmanlık hizmeti alan öğrencilerle sohbet etti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu