ANKARALI BERBERLERDEN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ: “CAMİAMIZ SİZİ ÇOK SEVİYOR”

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Pandemi sürecinde çeşitli meslek grupları ve esnafa yönelik desteğinden dolayı kendisine teşekkür eden berberlerle sohbet eden Başkan Yavaş, “Belediye böyle zamanlarda vatandaşın yanında olmalı, bizim belediyecilik anlayışımız bu” dedi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

 

 

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, pandemi süresince esnafa sağladığı destekten dolayı teşekkür ederek sözlerine başlarken, Başkan Yavaş bunun için teşekküre gerek olmadığını vurguladı ve “Belediye böyle zamanlarda vatandaşın yanında olmalı, bizim belediyecilik anlayışımız bu” dedi.

 

 

“PANDEMİ BOYUNCA YANIMIZDA OLDUNUZ”

 

 Berber esnafının Başkan Yavaş’ı çok sevdiğini ifade eden Sezayi Kara şöyle konuştu:

 

“Büyük bir kalabalık olarak gelmeyi çok isterdik ancak pandemi nedeniyle kısıtlı kişiyle geldik. Pandemi boyunca camiamıza gösterdiğiniz yakınlıktan, ilgi ve alakanızdan dolayı şahsınıza ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten camiamız sizi çok seviyor. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum. Çünkü biz bu zor süreçleri hiç unutmayacağız. Bu zor süreçte kim bizim yanımızda olduysa, Allah bin kere razı olsun.”

 

 

Berber esnafını dinleyerek sohbet eden Başkan Yavaş, “Biz burada görevimizi yapıyoruz, teşekküre gerek yok. Görevimiz bu… En iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

 

“Kendinizi vatandaşın yerine koyarsanız çözümü çabuk buluyorsunuz. Bu adam ne yapacak? Dükkanı kapandı. Hemen orada devreye giriyoruz. En son yeni kararnameyle iş yerleri kapatılınca hemen ticaret odasından, odalardan listeleri aldık. Mesaj çektik. Bütün üyelere mesaj attık, ihtiyaç sahipleri kendilerini bildirsin diye. Örneğin 3 bin kişiye mesaj gidiyorsa 600’ünden dönüş oluyor. Fırsat bu fırsat alalım diyen yok. Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlar talep ediyor. Bu yüzden Ankara esnafına şükran duyuyorum. Bu şekilde anlayışlı davranıyorlar. Bu hemşehrilerimize ne yapsak az. Esnafımızın geçimini sürdürmesi için destek olmaya çalışıyoruz. Belediye böyle zamanlarda vatandaşın yanında olmalı. Bizim belediyecilik anlayışımız bu. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.”

 

 

BERBER ESNAFINDAN DUYGU DOLU SÖZLER

 

Başkan Yavaş’ın kendilerini dinlemesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getiren berber esnafı ise görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

 

 

-Cenk Demirci: “Mansur Yavaş başkanımıza teşekkür etmek için geldik. Bu zorlu süreçte bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alaka için kendilerine minnettarız.”

 

-Haydar Tolu: “Mansur başkanımıza bu zor süreçte berber esnafımızın ve diğer esnafın yanında olduğu için gerek maddi gerekse manevi olsun tüm desteği için teşekkür ediyorum. Var olsun.”

 

-Ömer Aslan: “Mansur Başkanımız bu zor günlerde her zaman yanımızda oldu”

 

-Bayram Koyun: “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. İyi ki varlar.”

 

-Burak Bilgili: “Pandemi sürecinde aslında Ankara’da bugüne kadar görmediğimiz bir desteği gördük. 2 ay dükkanlarımız kapalı kaldığında gerek gıda yardımı, gerek maddi destek ve gerekse iş yerlerimizi açtıktan sonra ilaçlattı. Başkanımıza minnettarız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu