Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 09:26 Bu haber 441 kez okundu
 
17 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI
Covid-19 ANKARA Haberi
17 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

İl Hıfzıssıhha Kurulları Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, ve Uşak'ta maskesiz sokağa çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli ve Kırıkkale de dahil oldu.

 

 

Koronavirüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Türkiye'deki 17 ilde zorunlu hale getirildi.

 

 

BU İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAK
Koronavirüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli ve Kırıkkale de dahil oldu.

 

 

KIRIKKALE'DE BELİRLİ ALANLARDA MASKE TAKILMASI ZORUNLU OLACAK
 

Kırıkkale'de, İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar doğrultusunda kentteki belirli alanlarda vatandaşların maskesiz olarak bulunmasına müsaade edilmeyecek. Ayrıca berber, kuaför ve güzellik salonlarında da gün gün liste tutulacak.

 

 

ERDOĞAN DA ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAMIŞTI
 

Kovid-19'la mücadele sürecinde maske kullanımının önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmayacağını vurgulayan uzmanlar, normalleşme sürecinde maske kullanımının önemine vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Mayıs'ta Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız" demişti.

 

 

BAKAN KOCA DA HER FIRSATTA UYARIYOR
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirterek, koronavirüs riskinin azaltmasının koşulunu "Maske + Sosyal Mesafe" ifadesiyle açıklamış, "Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASKE , COVİD, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Yorumlar
Haber Yazılımı