Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da vatandaşlara hitap etti. Emekli maaşlar hakkında konuşan Erdoğan: “Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız.” dedi.

featured

Erdoğan: Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız

Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesim emekliler ve çalışanların olduğunu söyleyen Erdoğan:

“16 milyon emeklimizin tamamına 5’er bin lira ödeme yaptık. Şimdi de promosyonları 8-12 bi aralığına yükselttik. Önümüzdeki temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız. Düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Küçük esnafın prim gün sayısındaki adaletsizliği gideceğiz. Ev hanımlarımızın prim teşvikleri ile ilgili düzenlemeyi hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Yılın ikinci yarısında enflasyon inişe geçecek.

Ekonomi politikamızı kararlılıkla uygulayıp fiyat istikrarını sağlamamız lazım gerektiğini belirten Erdoğan,

“Yılın ikinci yarısında enflasyon inişe geçecek. Çalışanlarımızı ve emeklilerimizi hak ettikleri refah seviyesine biraz daha yaklaştıracağız. Biz milletimize asla yalan söylemedik. Dün söylediğimiz sözleri bugün hatırlamıyoruz diyerek kulak arkası yapmadık. Tespit ettiğimiz sıkıntıları en kısa sürede karşılayacak adımları attık. Emeklilikteki yaş uygulaması gibi içimize sinmeyen hususları milletimizden gelen talepleri hayata geçirmekten kaçınmadık. Sosyal güvenlik sistemimize yol açtığı hasarın tamiri epeyce vakit alacak. Asgari ücrette ara artış talebi ile karşılaşıyoruz. Mali yükün hesabını milletimiz ile paylaşmıştık. Takdir edersiniz ki devlet yönetiminde böyle bir durum olamaz. Yaşandığı sıkıntılarından dolayı sitemini dile getiren vatandaşımız sonuna kadar haklıdır. Sizin karşınıza gelip atıp tutanlar mevcuda bile sahip çıkamayacakları için derdinize derman olamayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Erdoğan: Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu