Yıldırım’da 45 Bin Kadına Spor İmkanı

Yıldırım’da 45 Bin Kadına Spor İmkanı

BURSA/Hasan ÖZDEMİR – BHA

Yıldırım Belediyesi kadın spor merkezlerinde yeni dönem kayıtları başladı. 75. Yıl, Sinandede, Ulus, Mimarsinan ve Millet Kadın Spor Merkezleri’nde uzman diyetisyen tarafından profesyonel ölçüm cihazları ile kadınlar için kişiye özel program belirlenip kilo alma, kilo verme beslenme programı sonrası egzersiz planlaması yapılıyor.

Yıldırımlı kadınlar yoğun ilgi gösterdiği spor merkezlerin haftanın 6 günü eğitim verilirken kadınlar uzman antrenörler eşliğinde fitness, step-aerobik, zumba, pilates yapıyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kadınların öncelikli hizmet gruplarında yer aldığını hatırlattı.

“Kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenliyor, üretim kooperatifleri kurarak onlara eğitim ve iş imkânı sağlıyoruz. Yine kadın spor merkezlerimiz ile kadınların hem sağlıklı bir yaşam sürmelerine hem de sosyalleşmelerine katkı sağlıyoruz. 75. Yıl, Sinandede, Ulus, Mimarsinan ve Millet kadın spor merkezlerimizde profesyonel spor salonlarında bulunan spor ekipmanlarını Yıldırım Belediyesi olarak tesislerimizde kadınlarımızın hizmetine sunduk. Bu tesislerimizden 4 yılda 44 bin 863 kadın istifade etti. Tüm kadınlarımızı sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için kadın spor merkezlerimize davet ediyorum”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu