ÜLKELER ARASINDA SEVGİ BAĞI
Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 11:59 Bu haber 493 kez okundu
 
ÜLKELER ARASINDA SEVGİ BAĞI
ETKİNLİK Haberi
ÜLKELER ARASINDA SEVGİ BAĞI

Ankaralı sanatçı Şefika Kutluer’in kendi adıyla 11 yıldır düzenlediği festival, bu yıl da izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Fevstival, pandemi kurallarına uygun olarak canlı ve seyircili yapılacak. Festivalin açılışı 18 Kasım’da Kapadokya’daki Eleni Kilisesi’nde, flütte Şefika Kutluer, Portekiz gitarında Artur Caldeira ve klasik gitarda Daniel Paredes’in sahne alacağı konserle gerçekleştirilecek. Aynı konser, 20 Kasım’da Aydın Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde, 22 Kasım’da Ankara’da Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek.

 


Şefika Kutluer dünyaya Anadolu’nun değerleri ile donanmış olarak açıldığını ve doğduğu topraklara borcunu ödemek, Ankara’nın tekrar kültür başkenti olmasına katkıda bulunmak arzusu ile bu festivali yaptıklarını belirtti. Bir müzisyen olarak görevinin, topluluklar, ülkeler arasında sevgi bağı oluşturmak olduğunu vurgulayan Şefika Kutluer, şunları söyledi:

 


“Ankara’da doğan, Ankara’dan dünyaya açılan bir sanatçı olarak ve dünya çapındaki kariyerim sayesinde oluşturduğum müzik çevremi de kullanarak bu konuya katkı sağlayacak bir faaliyetle aktif olmak istedim. Türkiye’nin doğu ile batı arasında önemli bir köprü olması bana ilham verdi. ‘Doğu Batı ile Buluşuyor’ temalı başkent Ankara’da bir festival yapmaya karar verdim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Şefika Kutluer, festival, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı