Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem başkanlığı, 100’üncü yılda Ankara’da Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem başkanlığı, 100’üncü yılda Ankara’da

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) dönem başkanlığını Cumhuriyetin 100’üncü yılında devralmaya hazırlanan Ankara Kent Konseyi, ‘Dayanışma Depremden Güçlüdür’ sloganı ile kent konseylerinin dayanışması, afetlere hazırlık ve müdahaledeki rolü konularının ele alınacağı deprem dayanışma buluşması düzenliyor. Belediye başkanları, akademisyenler, sanatçı ve sporcuların katılacağı 18 Mart’taki buluşmada Ankara Kent Konseyi, TTKB dönem başkanlığını Ardahan’dan devralacak.

 

Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma, hemşerilik hukuku, şeffaflık ve hesap verebilirlik için yerel yönetimi ve belediye düzeyinde karar alma süreçlerine vatandaş katılımını desteklemeyi amaçlayan Kent Konseyleri’nin bir araya geldiği Türkiye Kent Konseyleri Birliği, dönem başkanlığı Ardahan’dan Cumhuriyetin 100’üncü yılında başkent Ankara’ya geçiyor. Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem başkanlığını 18 Mart’ta devralmaya hazırlanan Ankara Kent Konseyi, ‘Dayanışma Depremden Güçlüdür’ sloganı ile kent konseylerinin dayanışması, afetlere hazırlık ve müdahaledeki rolü konularının ele alınacağı deprem dayanışma buluşması düzenliyor.

 

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yaşanan deprem felaketi ile kent konseylerinin bu süreçteki rolü konularını değerlendirileceği “Türkiye’de Deprem Gerçeği, Kriz Yönetimi ve Dayanışma” konulu toplantı içerisinde depremin saati olan 04:17’yi sembolize edeceğini ve 4 dakika 17 saniyelik depreme ilişkin konuşmaların yerel yöneticiler ve alanında uzman kişiler tarafından yapılacağını söyledi.

 

Depremden etkilenen ve özel davetlimiz olan 11 ilin kent konseyi başkanları depremi ve yaşadıkları süreçleri anlatacaklarını belirten Yılmaz, Türkiye Kent Konseyleri’nin olası afetlerde ortak çalışması için Afet Koordinasyon toplantılarının gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

 

HALİL İBRAHİM YILMAZ kimdir?

 

Halil İbrahim Yılmaz, 1975 yılında Rize’de doğdu, Lisans öğrenimini 1998 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünde tamamladı.

 

İş hayatına Ankara’da Gıda Sektörü ile adım atan Yılmaz, daha sonra peyzaj ve çiçekçilik gibi hizmet sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

 

2018 yılında ATO Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine, 

 

2019 yılında ise Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine devam etmektedir.

 

Yılmaz aynı zamanda İstanbul Formula A.Ş. Başkan Vekilliği, Ankara Ticaret Odası İnovasyon Danışmanlık Eğitim Araştırma A.Ş Başkan Vekilliği, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Onur Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

 

Üniversite Öğrenciler Birliği Genel Başkanlığı (1998-2000), Genç Türkiye Atılım Projesi Koordinatörü (2001), TOBB Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Üyeliği (2009-2013) ve ulusal ve uluslararası alanda etkili olan İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu’nun 2016 yılından itibaren Danışma Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yılmaz,2018’de faaliyete geçerek kent gelişimiyle ilgili çalışmalar yürüten Şehir ve Çevre Derneği’nin de kurucularındandır. 2022 Yılında Uluslararası boyutta düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesinin (Eko İklim) koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

 

2018 yılında yapılan Ankara Ticaret Odası organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı seçilen, ardından ise 2022 yılında yapılan seçimler ile güven tazeleyerek görevini halen sürdürmekte olan Yılmaz, 2020 yılından bu yana ise Ankara Ticaret Odası bünyesinde kurulan ATO İDEA Şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmaktadır.

 

Evli ve üç çocuk babası olan Halil İbrahim Yılmaz birçok ödül ile onurlandırılmıştır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu