Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç’ten Hakkında Çıkan İddialara Yanıt

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç’ten Hakkında Çıkan İddialara Yanıt

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, bazı gazetelerde hakkında zimmetine para geçirme ve görevi kötüye kullanma nedenleriyle suç duyurusunda bulunulduğuna yönelik iddialara cevap verdi.

Konuyla ilgili açıklamasında Gözgeç, haberleri üzüntü ile öğrenmiş olduğunu belirtirken, ”Haberlerin içeriğinde tarafıma yöneltilen suçlamaların tamamı gerçek dışı, yalan ve iftiradır.” dedi. 

Gözgeç’in açıklaması şöyle:

”Hakkımda suç duyurusunda bulunulduğu iddiasıyla 16.08.2023 tarihinde Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde yayımlanan haberleri üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Haberlerin içeriğinde tarafıma yöneltilen suçlamaların tamamı gerçek dışı, yalan ve iftiradır.

Haberlerin içeriğinde kullanılan sözler ile haberin kamuoyuna aktarılış biçimi asıl hedefin ben olmadığımı, temel amacın başka hedefler olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Bir kez dahi tarafımı aramayıp, konu hakkında bilgimi dahi almadan ülke çapında yayınlayan iki gazetede yer alan haberde, haberin içeriği ile ilgisiz bir biçimde Başkanlığını yaptığım Boks Federasyonunun “Onur Kurulu Üyelerinin” isimlerinin geçirilmiş olması, bu müfterinin ve arkasındaki kişilerin asıl amacının başka olduğunu ortaya koymuştur. Haberlerde adı geçen ve şikayetçi olduğunu iddia eden kişinin, akıl dışı ve delilsiz iddiaları ile ilgili olarak tarafımca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar mahiyetinde suç duyurusunda bulunularak iddiaların titizlikle incelenmesi için soruşturma yapılması talep edilecektir.

Aynı şekilde hakkımda yapılan bir şikayet var ise, bu konuda da soruşturma sonuna kadar konu tarafimca titizlikle takip edilerek, soruşturmanın neticesi kamuoyu ile paylaşılacaktır. Haberlerde adı geçen müfterinin şahsıma yönelik gerçek dışı sözleri nedeniyle hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağım ve gerçek dışı açıklamaları nedeniyle aleyhinde manevi tazminat davası açacağım. Tüm bu cezai ve hukuki süreçlerin neticesini de ibret olması açısından kamuoyu ile paylaşılacağım. Haberi yapan iki gazeteye de bu neticeleri göndereceğim.

Ayrıca bu iddialar yalnızca beni karalamakla kalmayıp Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında gece gündüz hiçbir menfaati olmadan çalışan Federasyon personellerimize dönük büyük bir iftiradır.

Gerçek dışı isnatlara ilişkin olarak yayın yapan iki gazete hakkında da hukuki yollara başvuracağım ve neticesini kamuoyu ile paylaşacağım.

Bu müfteri ile arkasındaki kişiler ile bu gerçek dışı isnatları yayınlayan yayın organları hak ettikleri tüm cezai ve hukuki müeyyidelerle karşı karşıya kalana kadar tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanıp neticesini kamuoyu ile paylaşacağım.

Çamur at izi kalsın. Fakat bizde kalmaz, kayar gider.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu