TÜRK TARİH MÜZESİ MUHTEŞEM BİR KONSERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 15:10 Bu haber 578 kez okundu
 
TÜRK TARİH MÜZESİ MUHTEŞEM BİR KONSERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
ETKİNLİK Haberi
TÜRK TARİH MÜZESİ MUHTEŞEM BİR KONSERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, 17 Haziran 2021  tarihinde Etimesgut Belediyesi/Türk Tarih Müzesi’nde özel bir konser veriyor.

 

Türk Tarih Müzesi ve Parkının Açık Alanında bulunan 150’nin üzerinde heykel ve 4 ayrı heykel kompozisyonu arasında verilecek olan konser müzikleri ve dansları ile olduğu kadar görselliği ile de izleyenleri büyüleyecek. Yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük sanat müzesi olma özelliğini de taşıyan müze Türk tarihini gençlere sanat aracılığı ile en doğru ve en etkin biçimde anlatmak ve yeni nesillere aktarmak amacı ile Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırıldı.

 

Başta Türkiye olmak üzere Kazakistan, Türkmenistan, Kırım, Azerbaycan; Kaşkay, Kerkük, Kıbrıs, Tuva, Tataristan, Gagauzya ve Karaçay’ a ait halk ezgileri ve halk dansları müzede Türk tarihini anlatan ve yaşatan yüzlerce heykel arasında sergilenip muhteşem bir görsel şölen yaşatacak.

 

 

KONSER YERİ   : TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI BAĞLICA-ETİMESGUT

KONSER TARİHİ: 17/06/2021 PERŞEMBE SAAT:18:00

İLETİŞİM: YELİZ GÖÇBAK 05069921133

www.turktarihmuzesiveparki.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Etimesgut Belediyesi, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı