TÜCCARLARIN YILLARDIR BEKLEDİĞİ MÜJDE ATO’DAN GELDİ

ATO ÜYELERİ TİCARET SİCİLİ HARÇLARI DAHİL TÜM İŞLEMLERİNİ KREDİ KARTI İLE YAPABİLECEK

 

 

ATO BAŞKANI BARAN, “ÜYELERİMİZİN YILLARDIR TALEP ETTİĞİ KREDİ KARTIYLA ÖDEME İŞLEMİNİ, ISRARLA TAKİP EDEREK YAPTIĞIMIZ BAŞVURULAR NİHAYET SONUÇ VERDİ. TOBB VE TİCARET BAKANLIĞI’NIN DESTEĞİ, HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI’NIN İZNİYLE ARTIK ÜYELERİMİZ TİCARET SİCİLİ HARCI DAHİL ODA İŞLEMLERİNİN TAMAMININI KREDİ KARTIYLA YAPABİLECEK. HEM VİRÜSE KARŞI ÖNLEM ALIYOR, HEM DE ÜYELERİMİZİN İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ”

 

 

20 MART 2020-Ankara Ticaret Odası (ATO) yeni tip koronavirüs riskini ve üyelerinin taleplerini dikkate alarak, tüm işlem ödemelerinin kredi kartı ile yapılabilmesinin önünü açtı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Kredi kartı ile ödeme yapılmasına imkan sağlayarak hem hijyen açısından önlem aldık hem de üyelerimizin yıllardır süren bir talebini daha karşılamış olduk” dedi.

 

 

Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, ATO bünyesinde hizmet veren Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü’nün tescil ve tasdik işlemleri için ödenmesi gereken harçların Devletin önemli gelir kaynaklarından biri olduğu ve yapısı itibariye peşin olarak Devlet Bankalarına ödenmesi gerekirken, ATO’nun ısrarlı takibi ve TOBB ile Ticaret Bakanlığı’nın da desteğiyle yapılan girişimler sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan mevzuatsal düzenlemeler ile Odalarca kredi kartı ile tahsil imkanı getirildi.

 

 

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında, kağıt ya da madeni para ile temasın en aza indirilmesi konusunda uyarıda bulunan uzmanlara kulak veren ATO Yönetimi, daha önce sadece nakit harç tahsilatı yapılabilen Ticaret Sicili işlemlerini hem pratik hem de daha hijyenik hale getirdi.

 

 

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan ATO Başkanı Gürsel Baran, “Üyelerimiz için hizmetlerimizi de hizmet binamızı da maksimum fayda sağlayacak şekilde organize ediyoruz. Dünyayı kasıp kavuran salgının etkilerinden üyelerimizi ve personelimizi korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek hizmet binamızda oluşturduğumuz hijyen noktaları, gerek e-imzalı belge hizmetlerimiz, gerekse de fiziki teması en aza indirecek uygulamalarımızla üyemizin menfaati için çalışıyoruz. Bu süreçte temassız özelliği olan kredi kartlarının tercih edilmesi ise ekstra hijyen sağlayacaktır.” dedi.

 

 

Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen Anonim Şirket, Limited Şirket, İş Ortaklığı, Kollektif Şirket, Komandit Şirket, Kooperatif, Şahıs Şirketi, Ticari İşletme, Merkezi Türkiye dışında bulunan Ticari İşletmelerin Türkiye’deki Şubelerinin tescil işlemlerinin harçları ile tüm bu gerçek/tüzel kişiliklerin belgelerine ait harç tahsilatları kredi kartı yoluyla da yapılabilecek.

 

 

ATO Başkanı Baran, üye, organ ve personel olarak ATO’nun büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, “Ailemizin sağlığını önemsiyor, bünyemizde verilen bütün hizmetleri en dinamik ve en hijyenik şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Aile fertlerimizin görüşleri de bizim için çok önemli, bu nedenle “Üye Destek Masası” oluşturduk. Yeni tip koronavirüsün ekonomik etkilerine dair üyelerimizin taleplerini toplayıp ilgililerine iletmek üzere çalışmalarımız sürüyor. Üç gün önce internet kanalıyla verilen tüm belgelerimizi ücretsiz hale getirdik. Bu süreci tedbir ve sabırla atlatacağımıza inanıyorum. Ekonomik anlamda yara almadan ilerlemek için, hükümetimizin desteklerini artırarak sürdüreceğine de inancımız tamdır.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu