TİCARET ODASI’NIN ŞAHIS İŞLETMELERİNE HALKBANK İLE CANSUYU KREDİSİ MÜJDESİ VAR

Polatlı Ticaret Odasına kayıtlı şahıs işletmeleri (Gerçek Kişiler) için Halkbank işe devam desteği can suyu kredisinde anlaşma sağlandı.

 

Ticaret Odası üyelerinin faydalanabileceği Halkbank kredisi için çalışmalar tamamlandı. Yıllık cirosu 3 milyon TL’nin altında olan Ticaret Odası üyelerinin alabileceği kredi oldukça uygun şartlarda üyelere tahsis edilecek. 31 Mart 2020 tarihinden önce Oda üyeliği bulunan şahıs işletmelerinin alabileceği kredi türü Ticaret Odası üyeleri için ilk olma özelliği taşıyor. Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacak. Kredi vadesi, 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam 36 Ay vadeli, 25.000 Nakit ve 25.000 Paraf Kart olmak üzere toplamda 50.000 TL şeklinde kullandırılacaktır. Kredi geri ödemeleri, Aylık Eşit Taksitli şekilde yapılacak.

 

 

ÜYELERİMİZİ ÖNEMLİ BİR FİNANS KAYNAĞI İLE BULUŞTURACAK OLMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ
 

 

Halkbank kredisiyle ilgili açıklamada bulunan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya; “Sadece odamıza kayıtlı  küçük ölçekli şahıs üyesi olan işletmelerimizin faydalanabileceği bir kredinin hayata geçirilmesi için Polatlı Ticaret Odası olarak uzun süreden beri devam eden çabalarımız sonuç verdi. Üyelerimizi önemli bir finans kaynağı ile buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Ticaret Odasına kayıtlı şahıs işletmelerimizin faydalanacağı işe devam desteği- cansuyu kredisi için  bankaya gitmeden sadece  www.halkbank.com.tr adresinden online olarak başvuru yapabilecek.

 

 

KREDİNİN KÜÇÜK İŞLETMELERE KATMA DEĞER OLACAĞINA İNANIYORUM
 

 

İçinde bulunduğumuz zor süreçte desteğe en fazla ihtiyaç duyduklarına inandığımız küçük ölçekli şahıs işletmeleri için hazırlanan bu kredi paketinin ülke ekonomisine katma değer olarak döneceğine inanıyorum. Uzun süredir dile getirdiğimiz, talep ettiğimiz bir kaynağı, Halkbank aracılığı ile üyelerimizle buluşturuyoruz. Bu fırsatı oluşturdukları için Hazine ve Maliye Bakanlığına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halk Bankası yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Gösterilen gayret neticesinde; Ticaret Odasına kayıtlı küçük ölçekli işletmeler sektörde kayıtlı diğer vergi mükellefleri ile eşit düzeyde kredi imkanına kavuşmuştur.” dedi.
 

 

KREDİ KOŞULLARI NELERDİR?
 

 

Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”;
Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması,
Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması,
İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması,
Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması,
İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması,
önkoşullarını taşıması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu