THY’NİN UÇUŞLARA BAŞLAYACAĞI TARİH BELLİ OLDU

THY uçuşlara başlayacağı tarih açıklandı. THY yönetiminden gelen üst düzey açıklamayla birlikte pandemi sonrası THY tarafından izlenecek yol belli oldu.

 

Bilindiği üzere salgın önlemleri kapsamında iç ve dış hat uçuşları durdurulmuştu. Ardından iç hatta kısıtlı seferler düzenlenmeye başlamıştı. “Yeni normale” dönem zamanında hava yolu için noktalar belirlendi.

Sağlık Bakanı: ikinci döneme geçtik! İşte tedbirlerSağlık Bakanı: ikinci döneme geçtik! İşte tedbirler
Bilim Kurulu toplantısından sonra kamera karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kontrollü Sosyal Hayat hakkında detayları paylaştı.

 

THY uçuşlara başlayacağı tarih açıklandı
Virüs salgınının giderek azalmasıyla birlikte alınan tedbirlerde hafifletilme yoluna gidilmeye devam ediyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, Nagehan Aycı’ya verdiği röportajda salgından sonrası için planları anlattı.

 

THY‘nin, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Havacılık Dairesi gibi kurumlar başta olmak üzere, gerekli birimlerle iletişim içinde olunduğunu belirten Aycı, salgının beklendiği gibi kontrol altına alınırsa 28 – 29 Mayıs tarihinde iç hatlar, 1 – 5 Haziran’da dış hatlar uçuşlarının başlayabileceğini belirtti.

 

pandemi sonrası thy
THY uçuşlara başlayacağı tarih ile birlikte uçuş noktaları da belli oldu. ilk etapta dış hatlar için 10 – 15 noktaya uçuş olacak. Uçuşun yapılacağı ilk ülkeler içinse İskandinav ülkeleri, Avusturya, Almanya, Güney Kore, Japonya olarak belirlendi. ABD’ye uçuşun olup olmayacağı da soruldu. Aycı bu soruya “Kaliforniya ya da Vaşington DC gibi noktalara uçulabileceğini ancak New York’un en riskli yerlerden biri olduğunu belirtti. Bununla birlikte ek kazançlı hattın da New York olduğunu, bunun da bir sorun teşkil ettiğini belirtti.

Uçuşlarda koltuk arasında boşluk yapılmayacak. Yolcuların maske ve yüz siperliği kullanması mecbur yapılacak. Ayrıca uçuş ekibinin eldiven takması da kural olacak.

İç hatlarda ve yakın dış hatlar noktalarında ikramın kaldırıldığını belirten Aycı, uzun mesafeli uçuşlarda ise paket servis şeklinde ikram yapılacağını belirtti.

Başkan İlker Aycı, pandemi sonrası THY ve havacılıkta salgın etkisinin 2 – 3 yıl boyunca süreceğini belirtti. Bu süreçte alışılagelmiş uçuş ritüellerinin uygulanmayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu