TESLA SEMİ SERİ ÜRETİME GEÇİYOR.

Tesla’nın 0’dan 100’e 5 saniyede çıkabilen tırı Tesla Semi’yi tanıttığını 2017 yılının Kasım ayında sizlere aktarmıştık. Tanıtılmasının ardından neredeyse 3 yıl geçmesine rağmen bugüne kadar Tesla Semi ile ilgili yeni bir haber karşımıza çıkmamıştı. 

 

 

Tesla CEO’su ElonMusk’ın çalışanlarına gönderdiği bir bilgilendirme notunun sızdırılması ile Tesla Semi tekrar gündeme gelmiş oldu. Not ile sızan bilgilere göre 3 yıl önce tanıtılan Tesla Semi nihayet seri üretime geçiyor gibi görünüyor. Notun ortaya çıkmasının ardından Elon Musk’ın bir takipçisi Twitter üzerinden Musk’a notun gerçek olup olmadığını sordu.

 

Yaşanan artış ile birlikte Tesla hisseleri 1009 dolar seviyelerine kadar çıktı. Yaşanan artış ile birlikte Tesla’nın piyasa değer ise 187 milyar doları geçti. Hatırlatmak gerekirse Tesla Semi’nin üretimine bugüne kadar limitli bir şekilde devam ediliyordu.

 

 

Musk tarafından gönderilen bilgilendirme notunda Tesla Semi’nin tasarımının iyileştirileceği ve pillerinin ise Nevada’nın Sparks ilçesinde yer alan Tesla’nın Gigafactory’sinde üretileceği ile ilgili bilgiler de bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu