Terörle mücadele artan bir şiddette, tazim ve kararlılıkla devam ediyor

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Hatay’da Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Yaptı

Terörle mücadele artan bir şiddette, tempoda, taarruzi bir ruhla azim ve kararlılıkla devam ediyor.

istanbul escort

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde ise 7,6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu iller arasında yer alan Hatay’daki faaliyetlerine devam ediyor.

Ramazan ayının ilk iftarını Hatay’da Mehmetçik ile yapan Bakan Akar dün de Serinyol’daki 8’inci Komando Tugay Komutanlığında şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi.

İftar sonrası konuşan Bakan Akar, “Bu toprakların bizlere vatan olması için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz, tüm başarılarımızdaki aslan payına sahiptir. Onların hatıralarını yaşatmak boynumuzun borcudur.” diye konuştu.

Şehit ailelerini “başımızın tacı” olarak nitelendiren Bakan Akar, şunları söyledi:

“85 milyon vatandaşımızın rahat, huzur ve güven içinde yaşayabilmesi için birilerinin hudutları beklemesi, nöbet tutması, mücadele etmesi lazım. Silahlı Kuvvetlerimiz personeliyle bu mücadeleyi vermezse bize yaşam hakkı vermezler. Etrafımızda ülkemize, milletimize karşı düşmanca hesapları olan birçok tehdit var. Bunlara karşı biz de Türk Silahlı Kuvvetleri olarak “Ölürsek şehit, kalırsak gazi!” anlayışı içerisinde mücadelemizi sürdürdük, sürdürmeye devam edeceğiz. Hür, bağımsız, başımız dik yaşayabilmemiz için bu mücadeleyi vermemiz şart.”

Bakan Akar, terörle mücadeleye ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu:

“Terörle mücadele artan bir şiddette, tempoda, taarruzi bir ruhla azim ve kararlılıkla devam ediyor. 40 yıldan beri asil milletimizin başına musallat olan bu beladan milletimizi kurtarmakta azimli, kararlı ve buna da muktediriz. Mehmetçik son 3 ay içinde 340 teröristi etkisiz hâle getirdi. Bunların arkasında kim olursa olsun ister silah, ister helikopter, ister mühimmat, ister para versinler, teröristleri etkisiz hâle getirmekte kararlıyız. Terörist neredeyse hedefimiz orası. İnanıyoruz ki asil milletimizin sevgisi, güveni ve duası bizimle beraber oldukça bizim yenemeyeceğimiz zorluk, aşamayacağımız engel yok! Bizim binlerce yıllık tarihimizden süzülüp gelen millî, manevi, mesleki değerlerimizle birlikte anayasa çerçevesinde, yasalar doğrultusunda mücadelemiz aralıksız sürüyor.”

ÇALIŞMALAR İLK ANDAN İTİBAREN DEVAM EDİYOR

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Akar, “Tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Depremin hemen ardından Türk Silahlı Kuvvetleri süratle vatandaşlarımızın yanına, yardımına koştu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımız, valilerimiz, kurum ve kuruluşlarımız ilk andan itibaren seferber oldular.” diye konuştu. Tüm bu süreçte devletin milleti ile beraber olduğunu aktaran Akar, “Depremzedelere yardımcı olmak, onların acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için devlet ve millet olarak ilk andan itibaren çalışmalarımız devam ediyor. Nasıl geçmişte felaketlerin üstesinden geldiysek, inşallah bu depremin yaralarını da saracak, bu felaketin de üstesinden geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, konuşmasının sonunda emekli, muvazzaf, sivil, asker tüm personel ile şehit aileleri ve gazilerin özlük haklarının iyileştirilmesi için diğer kurumlarla koordineli olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek konuya yönelik çalışmanın Meclisin takdirine sunulduğunu aktardı. Konuşmasının ardından şehit aileleri ile tek tek ilgilenen Bakan Akar, onların taleplerini dinledi, bunların karşılanmasına yönelik talimat verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu