Sümeyye Boyacı’ya İstanbul’da Karşılama

Sümeyye Boyacı’ya İstanbul’da Karşılama

ESKİŞEHİR – BHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in büyük destek verdiği, Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında ilk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda önemli bir başarıya daha imza attı. İngiltere’nin Manchester kentinde yapılan şampiyonada 20 yaşındaki milli yüzücümüz, kadınlar S5 kategorisinde 43.32’lik derecesiyle bronz madalya kazanırken, 2024 Paris Oyunları’na kota almaya hak kazandı.

Ülkemize bir gurur daha yaşatan Sümeyye Boyacı, şampiyonanın sona ermesinin ardından Milli Takım kafilesiyle birlikte yurda döndü. İngiltere’den Türkiye’ye dönen Sümeyye Boyacı’yı, İstanbul Havalimanı’nda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, ailesi ve belediye personeli karşıladı.

Başkan Büyükerşen de Sümeyye ile telefonda görüşerek büyük başarıdan dolayı kutladı. Büyükerşen, “Sümeyye seninle gurur duyuyoruz. Çalışkanlığın ve azminle örnek olmaya devam ediyorsun. Başarılarına yeni başarılar eklemenle hepimizi bir kez daha mutlu ettin. Her zaman seninleyiz. Kutluyor, gözlerinden öpüyorum.” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özen de Sümeyye Boyacı ile telefonda görüşerek tebrik etti.

Dünya Şampiyonasında elde ettiği başarı ve 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hakkındaki düşüncelerini paylaşan Boyacı, “İngiltere’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’ndan dünya 3’üncüsü olarak dönüyorum. Bu yıl gerçekten çok zor bir yıldı. Buna rağmen elimden gelenin en iyisini yaparak yılın en iyi derecesini yüzdüm. Bu derece bana 3’üncülük getirdi. Bu yüzden derecemi geliştirdiğim için çok mutluyum. Mevcut sahip olduğum dereceyi de geliştirerek 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil etmeyi hedefliyorum. Manchester’de Olimpiyat A barajını geçtim, artık yolculuğumuz ve hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları. Bu yolda bana her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen, Kulüp Başkanımız Oğuzhan Özen ve yönetim kuruluna da çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü ve Milli Takım Yüzme Antrenörü Mehmet Bayrak da başarının tesadüfle değil sistemli bir çalışma sonucu geldiğini belirtti. Bayrak, “Bu yılın son yarışından dünya 3’üncüsü olarak döndük. Bundan sonraki hedefimiz Sümeyye’nin kendi rekoru olan 41.41’lik dereceyi geçerek olimpik oyunlarından madalya ile dönmektir. Dünyada Sümeyye’nin klasmanında çok önemli sporcular var. Paralimpik Oyunları’nda büyük bir mücadele olacak. Biz çekinmiyoruz ve istediğimiz başarıya ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Boyacı karşılama sonrası Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve ailesi ile birlikte memleketi Eskişehir’e hareket etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu