Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:27 Bu haber 530 kez okundu
 
SPORCULAR KENDİ İMKANLARIYLA FORM TUTUYOR
SPOR Haberi
SPORCULAR KENDİ İMKANLARIYLA FORM TUTUYOR

Koronavirüs salgını, hayatı tümüyle olumsuz yönde etkilerken, sporcular bunu en aza indirebilmek ve formlarını koruyabilmek için imkanları ölçüsünde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Okulların tatil edilmesiyle, Sivas’taki köyüne dönen 2019 yılı gençler gülle atma şampiyonu Sıla Koç, antrenmanlarını, babasının getirdiği gülle ile yapıyor.


Özdemir Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan ve Spor Lisesi’nde okuyan Sıla, ekipman eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadığını belirtip şöyle konuştu:


“Bu sürecin biran önce bitmesini istiyor ve okula dönmeyi bekliyorum. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ethem Güngör’ün teşviki ile spora başladım. Önce atletizm ve basketbol ile ilgilendim. Sonra gülle atmaya yöneldim. Başarı gösterince de ilerlemeye karar verdim.
Spor Lisesi yetenek sınavlarına girip başarılı oldum. Özdemir Spor Kulübü’nde Şenol Özdemir ile çalışmalara başladım. Trabzon ve İstanbul’daki yarışmalarda birinciliği kazandım. İstanbul’da spor kampına katıldım. Başarı gurur verici, mutlu edici. Öğretmenlerim ve ailem bana çok destek oldu. Salgın sonrası köye döndüm. Burada koşu ve egzersizler yapıyorum. Ancak daha fazla çalışma imkanı bulamıyorum. Bazı malzemelere ihtiyacım oluyor.”

Kaynak: Editör: Nihal BARIŞ
Etiketler: Sıla Koç, antrenmanlar, koronavirüs, gülle, Ethem Güngör
Yorumlar
Haber Yazılımı