SERÇEV’DEN ÖNEMLİ PROJE BAŞLIYOR
Haber
12 Ocak 2022 - Çarşamba 18:26 Bu haber 702 kez okundu
 
SERÇEV’DEN ÖNEMLİ PROJE BAŞLIYOR
ETKİNLİK Haberi
SERÇEV’DEN ÖNEMLİ PROJE BAŞLIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile “Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması (IQSES)” programı kapsamında, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen, derneğimizin yürütücüsü olduğu "SERÇEV Academy” isimli projemiz 1.11.2021 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

 

Bu kapsamda Özel Eğitim Hizmetlerinde karşılaşılan sorunları ve Özel Eğitim Hizmetlerinde serebral palsili bireyleri etkileyen konuları tartışmak üzere Ankara’da genel katılımlı bir toplantı gerçekleştirilecektir.

 

Bu toplantı proje kapsamında yapılacak faaliyetlere yol gösterecek olup proje hedeflerine ulaşılmasında önemli bir adım olacaktır. Bu toplantı serebral palsili bireylerin daha önce aldıkları eğitimlere dayalı olarak Özel Eğitim Hizmetlerine ilişkin endişeleri ve beklentileri ortaya çıkaracaktır. Toplantı sonunda elde edilen sonuçlar tüm proje boyunca paydaşlarla paylaşılacak ve projenin amaçlarına ulaşmasında katkı sağlayacaktır.

 

 Proje açılış ve bilgilendirme toplantısı;

Yer: SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih: 14.01.2022

Saat: 10.00
Bilgi için: sercev@sercev.org.tr
Turgay KARAKAŞ SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı
 Not: Toplantı hibrit yapılacaktır.
Meeting ID: 922 9948 5918 Passcode: 956543 


 

SERÇEV Akademi adlı projemiz, okullara teknik donanım katkısında bulunarak, serebral palsili bireyler ile çalışan eğitimcilerin kapasitelerini artırmayı hedeflemektedir. İkinci olarak, bu proje, serebral palsili ve normal gelişim gösteren çocukların aileleri için serebral palsi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı