BARAN ATO ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ
Haber
12 Ocak 2022 - Çarşamba 13:10
 
BARAN ATO ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ
ANKARA Haberi
BARAN ATO ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO’nun Kızılay ve İzmir Caddesi bölgesinde faaliyet gösteren üye işletmelerini ziyaret ederek, ticari faaliyetleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel düzenleme çalışmalarının ticarete etkileri hakkında bilgi aldı. 

 

 

ATO Başkanı Baran’a ziyaretinde, ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Koç, ATO Meclis ve Komite üyeleri ile Kızılay İzmir Caddesi İş Adamları Derneği üyeleri eşlik etti.

 

 

İşletmeleri tek tek ziyaret ederek, iş hacimleri, müşteri yoğunluğu, finansman ihtiyaçları konusunda üyelerin görüşlerini alan ve önerilerini dinleyen Baran, ziyaretlerinin ardından İzmir Caddesi’nde toplanan iş insanlarına hitap etti. Baran, ATO olarak üyelerinin Komiteler üzerinden aktardığı tüm sorunların çözümüne yönelik faaliyet yürüttüklerini söyledi.

 

 

Ankara’nın ticari, ekonomik ve sosyal gelişimi üzerine çalışmalar yaptıklarını anlatan Baran, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinin canlandırılmasına yönelik çalışmalarından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Baran, “İzmir Caddesi’nde başlayan bu çalışmaların Ulus, Tunalı Hilmi ve Bahçelievler gibi ticarete merkez olmuş bölgelerimize yayılarak devam etmesini istiyoruz” diye konuştu. Kent merkezinde ticari hayatın canlanmasına yönelik önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini bildiren Baran, “Şehrin tarihinden, ruhundan eksiltmeden, ticaretin canlandığı kent merkezleri yaratmak için çalmadık kapı bırakmadık. ATO olarak özellikle Ankara’nın tarihi değere sahip mekânlarındaki ticareti artırmak ve eski iş hacmine ulaştırmakla ilgili gayretin içerisinde de olmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

“İZMİR CADDESİ 7/24 YAŞAYAN BİR MERKEZE DÖNÜŞSÜN”

Baran’ın ardından konuşan ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da, Ankara’da ticari hayatın gelişimine verdikleri önemi “Her bir işletmenin dükkânını siftahla açılmasını kendi siftahımızmış gibi önemsediğimiz bir ticari hayatı planlanma sürecindeyiz” sözleriyle ifade etti.

 

 

Yılmaz, İzmir Caddesi ve civarının kültür sanat ekonomisiyle taçlandırılmasını arzuladıklarını anlatarak, “Caddenin sokak defilelerinden, konserlere, sinema-tiyatro festivallerinden imza günlerine kadar birçok etkinliğin yapıldığı, 7/24 yaşayan bir merkeze dönüşmesini ve tek bir tacirin bile dükkânını siftahsız kapatmamasını istiyoruz” dedi.

 

 

Baran’a ziyaretinde eşlik eden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Koç da, çalışmalarını esnaf dostu belediyecilik anlayışıyla yürüttüklerini belirterek, “Kaleden Kuleye” projesiyle Ankara Kalesi’nden Atakule’ye kadar olan bölgeyi tüm değerleriyle özgün bir şekilde, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki haline dönüştürmeyi amaçladıklarını anlattı. Hitit Güneşi ile Güvenpark arasındaki bölgenin projenin en önemli bölümü olduğunu belirten Koç, burada Bulvara cephesi bulunan tüm binaları, özgün mimariye uygun şekilde dönüştürmek üzere hazırlık çalışmalarına başladıklarını söyledi.

 

 

Kızılay İzmir Caddesi İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yavuz da İzmir Caddesi ve Kızılay’ın tekrar güçlü bir şehir merkezi olması için kültürel ve ticari alanda yapılabileceklere dair görüş, sorun ve taleplerini ileten işletmelerin dikkate alınmasından duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

 

Ziyarete ATO’nun 2 No’lu Konfeksiyon - Hazır Giyim - Triko Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ziya Demirci, Komite Üyeleri Ali Yalçın ve Osman Nuri Baybaş, 20 No’lu Züccaciye - Billuriye ve Hediyelik Eşya Satıcıları Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Satılmış Gürbüz, 42 No’lu Enerji Sektörü Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Fatih Yıldırım, 56 No’lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ekrem Akdoğan, 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi Başkanı Muhammet Sarıtaş ve Başkan Yardımcısı Emin Özkaya, 65 No’lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Belgin Sağdıç ile Kızılay İzmir Caddesi İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Kaynak: (ATO) - ANKARA TİCARET ODASI Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı