Sakarya’da BMX World Cup heyecanı

Sakarya’da BMX World Cup heyecanı: Dünyanın en iyileri vadide pedal çeviriyor Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı dünyanın en heyecanlı bisiklet yarışı UCI BMX Racing World Cup yarışlarının ikinci etabı Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde start aldı. Yoğun yağışa rağmen tüm heyecanın doruğa çıktığı yarışta yıldız sporcular şampiyonluk için pedal çeviriyor. Mücadelenin 2’inci etabı 17.00’da sona erecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı dünyanın en heyecankı bisiklet yarışı BMX Racing World Cup’un 2’inci etabı start aldı. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yoğun yağışa aldırış etmeyen dünya yıldızı sporcular, şampiyonluk için adeta tüm sınırları zorluyor.

23 yaş altı erkekler, 23 yaş altı kadınlar, elit erkekler ve elit kadınlar olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışlarda toplam 232 sporcu start aldı. Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonalarının kıyasıya mücadele ettiği yarışlar eleme usulü ile gerçekleştiriliyor.

Yarış sonrası konser

Vadi içindeki mavi pist içerisinde cross bisikletleriyle kıyasıya yarışan sporcular, zeminin yağış sebebiyle kayganlaşmasıyla zorlu bir etapla karşı karşıya geldi. 11.00’da start alan yarışlarda haftanın son etabı olan 2’inci etabı saat 17.00’da sona erecek. 3 ve 4’üncü etaplarının Hollanda’da yapılacağı dünya yarışı heyecanı, önümüzdeki hafta yerini Sakarya’da yapılacak (Cumartesi ve Pazar / 10-11 Haziran) BMX Europa Cup’a (Avrupa şampiyonası) bırakacak.

Gün boyu devam edecek yarışlar sonunda Büyükşehir Belediyesi 40 adet bisikleti çekilişle dağıtacak. Ayrıca Bisiklet Vadisi’ndeki yarıştan sonra coşku, bu akşam 20.30’da yapılaak olan Cengiz Kurtoğlu konseriyle zirveye tırmanacak.

BMX Racing World Cup

4 ayrı ülkede 10 etap olarak gerçekleştirilecek Dünya Kupası’nın ilk 2 etabı Sakarya’da 3 ve 4. etap ise Hollanda’da koşulacak. Dünya kupası serileri 13-14 Ekim tarihlerinde 9 ve 10. etaplarla Arjantin’de sona erecek ve dev organizasyonun şampiyonu bu tarihlerde belli olacak.

Takvim:

● 10-11 Haziran 2023

UEC BMX European Cup Rounds 9,10- (Avrupa Kupası)-Ayçiçeği Bisiklet Vadisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu